Foto un video: Re Rīga! meistarklases

09.10.2023.

Starptautiskais cirka un ielu mākslas festivāls Re Rīga! ir priecīgs notikums ne vien rīdziniekiem un pilsētas viesiem, bet arī radošo jomu esošajiem un topošajiem profesionāļiem – līdz ar lieliskām izrādēm Latvijā ieradās arī dažādas meistarklases. Šoreiz programmā bija iekļautas veselas četras meistarklases – trīs no tām laikmetīgā cirka un citu skatuves mākslu pārstāvjiem, bet viena – žurnālistiem, teātra un dejas kritiķiem, kā arī radošo un rakstošo nozaru studentiem.Photos: Vladimirs Svetlovs


Re Rīga! meistarklases:

  • MEISTARKLASE “CIRKS ĀRPUS CIRKA” argentīniešu klauna Cronopio (Mariano Gedwillo) vadībā par ielu mākslas performanču radīšanas procesu un mijiedarbību ar skatītāju
  • MEISTARKLASE “LAIKMETĪGĀS ŽONGLĒŠANAS KONCEPTI” Vadītāji: cirka mākslinieku duets no apvienības “Kapsel” – Ēriks Obergs (Erik Åberg) un Džejs Giligans (Jay Gilligan).
  • “YOUNG STAGE” – MEISTARKLASE TOPOŠAJIEM SKATUVES MĀKSLU PROFESIONĀĻIEM Meistarklases vadītājs: Igors Ivaščenko (Ukraina), cirka apvienības “MimiRichi” izpildproducents un aktieris.
  • CIRKA KRITIKAS MEISTARKLASE “RAKSTĪT PAR CIRKU” – kā saprast laikmetīgā cirka mākslu un kā par to rakstīt. Vadītāja: Valentīna Barone (Valentina Barone) ir starptautiska kultūras producente un redaktore ar ievirzi laikmetīgajā cirkā un skatuves mākslās.

Tāpat arī Rīgas cirkā notika Eiropas mēroga projekta Beta Circus tikšanās.
Vairāk par meistarklasēm ŠEIT

 

Video: Uvis Leskavnieks