“Re Rīga!” meistarklašu programma

28.06.2023.

Starptautiskais cirka un ielu mākslas festivāls Re Rīga!, kas šogad notiks no 15. līdz 20. augustam, ir priecīgs notikums ne vien rīdziniekiem un pilsētas viesiem, bet arī radošo jomu esošajiem un topošajiem profesionāļiem – līdz ar lieliskām izrādēm uz Latviju vedam arī dažādas meistarklases.

Šoreiz piedāvājam veselas četras radošās darbnīcas – trīs no tām būs interesantas un noderīgas laikmetīgā cirka un citu skatuves mākslu pārstāvjiem, bet viena – žurnālistiem, teātra un dejas kritiķiem, kā arī radošo un rakstošo nozaru studentiem.

Meistarklases aptvers  dažādas cirka mākslas šķautnes – tās aicina uz objektu manipulācijas un ielu mākslas procesu izpēti, vedina domāt par to, kā skatīties un rakstīt par cirka mākslu, kā arī veicina mākslinieka individuāla radošā procesa virzību. Darba valoda – angļu.

Visām meistarklasēm ir kopīga pieteikšanās anketa.

Lūdzam pieteikties pēc iespējas laicīgāk! Vietu skaits katrā no meistarklasēm ir ierobežots, tāpēc priekšroka tiek dota motivētākajiem dalībniekiem pieteikšanās kārtībā. “Grassroot” cirka mākslinieku tīkls nodrošinās ceļa un dzīvošanas stipendijas dalībniekiem, kas dzīvo ārpus Rīgas. Nepieciešamo atbalstu norādiet, aizpildot pieteikuma anketu!

Pieteikumus gaidīsim līdz 6. augustam (ieskaitot)


Meistarklašu programma

MEISTARKLASE “CIRKS ĀRPUS CIRKA” argentīniešu klauna Cronopio (Mariano Gedwillo) vadībā par ielu mākslas performanču radīšanas procesu un mijiedarbību ar skatītāju

Kad: 15.–17. augustā

Kur: Rīgas cirka skolā un tās apkārtnē (Zeļļu ielā 25, bijušajās Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes telpās)


MEISTARKLASE “LAIKMETĪGĀS ŽONGLĒŠANAS KONCEPTI”

Vada: cirka mākslinieku duets no apvienības “Kapsel” – Ēriks Obergs (Erik Åberg) un Džejs Giligans (Jay Gilligan).

Kad: 17.–18. augustā

Kur: Rīgas cirka skolā (Zeļļu ielā 25, bijušajās Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes telpās).

 


“YOUNG STAGE” – MEISTARKLASE TOPOŠAJIEM SKATUVES MĀKSLU PROFESIONĀĻIEM

Meistarklases vadītājs: Igors Ivaščenko (Ukraina), cirka apvienības “MimiRichi” izpildproducents un aktieris

Kad: 17.–20. augustā

Kur: Rīgas cirka skolā (Zeļļu ielā 25, bijušajās Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes telpās) un Rīgas cirkā (Merķeļa ielā 4)


CIRKA KRITIKAS MEISTARKLASE “RAKSTĪT PAR CIRKU” – kā saprast laikmetīgā cirka mākslu un kā par to rakstīt. Vadītāja: Valentīna Barone (Valentina Barone) ir starptautiska kultūras producente un redaktore ar ievirzi laikmetīgajā cirkā un skatuves mākslās

Kad: 18.–19. augustā

Kur: Rīgas cirkā  (Merķeļa ielā 4)