Re Rīga! meistarklases: “RAKSTĪT PAR CIRKU”

28.06.2023.

“RAKSTĪT PAR CIRKU” ir meistarklase par to, kā saprast laikmetīgā cirka mākslu un kā par to rakstīt

Kad: 18.–19. augustā

Kur: Rīgas cirka skolā un tās apkārtnē (Zeļļu ielā 25, bijušajās Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes telpās)

Pieteikumus gaidīsim līdz 6. augustam (ieskaitot)


Par meistarklasi

Cirka kritikas meistarklase aicina ieskatīties cirka vēsturē un dramaturģijā, apjaust cirka mākslas saturisko dažādību un nozīmju bagātību un saredzēt cirka mākslas potenciālu. Divu dienu garumā tiks gūts ieskats Eiropas cirka mākslas attīstībā pēdējo 40 gadu laikā, tiks pētīta cirka mākslas valoda, aplūkoti nozīmīgākie mākslinieki un izrādes, kas tiek uzskatītas par laikmetīgā cirka mākslas pamatiem. Dalībniekiem būs iespēja festivāla izrādes apmeklēt bez maksas, tāpēc otrās meistarklašu dienas akcents tiks likts uz iepriekšējā vakarā redzētā pārrunāšanu. Šajā festivālā plašāk pārstāvētas objektu manipulācijas un klaunādes izrādes, tādēļ arī meistarklasēs šīm disciplīnām tiks pievērsta papildu uzmanība. Meistarklases mērķis ir tuvāk iepazīstināt ar cirka mākslas valodu, lai veicinātu cirka mākslas kritikas attīstīšanos.

Meistarklases vadītāja

Valentīna Barone (Valentina Barone) ir starptautiska kultūras producente un redaktore ar ievirzi laikmetīgajā cirkā un skatuves mākslās. Kopš 2021. gada viņa ir  starptautiskās attiecību speciāliste CircusDanceFestival un Overhead Project. Kā frīlancere, viņa sadarbojas ar cirka tīklu Circostrada, ir aktīva Cirkus Syd Cirka domātāju platformas biedre. Valentīna ir izveidojusi un koordinē digitālo platformu Around About Circus.

Auditorija

Žurnālisti, skatuves mākslu kritiķi un citi interesenti.

 

Norises laiki un valoda

18. un 19.augusts 12.00–15.00 (12.00–13.30 un 14.00–15.00).

Dalībniekiem būs iespēja noskatīties festivāla programmas izrādes 18. augustā, jo 19. augusta meistarklases saturs būs balstīts izrāžu pieredzē. Izrāžu skatīšanās iespēja tiks nodrošināta arī citās festivāla dienās.

Meistarklase notiks angļu valodā.


Visām meistarklasēm ir viena pieteikšanās anketa

Informācija par citām “Re Rīga 2023” meistarklasēm

Lūdzam pieteikties pēc iespējas laicīgāk! Vietu skaits katrā no meistarklasēm ir ierobežots, tāpēc priekšroka tiek dota motivētākajiem dalībniekiem pieteikšanās kārtībā. “Grassroot” cirka mākslinieku tīkls nodrošinās ceļa un dzīvošanas stipendijas dalībniekiem, kas dzīvo ārpus Rīgas. Nepieciešamo atbalstu norādiet, aizpildot pieteikuma anketu!