Podkāsti un video

11.04.2023., Rīgas cirks

Pēc “Rollercoaster” (“Amerikāņu kalniņi”) viesizrādi Rīgas cirkā. Tagad tiekamies uz  žongliera  Vesa Pedena (Wes Peden) sarunu ar

Rīgas cirka direktores Māras Pāvulas saruna ar žonglieri Vesu Pedenu (Wes Peden) pēc izrādes “Rollercoaster” (Amerikāņu kalniņi) noskatīšanās

Facebook


16.04.2022., Rīgas cirks

Rīgas cirka podkāsts “Sarunas par cirku”. Pirmā epizode ar Sīra rata akrobātu, mākslinieku Alekseju Smolovu – “Risks un cirks”.

Epizodi klausies ŠEIT.


8.12.2020., Spotify

Delfi podkāsts “Dzirdi kultūru”: “Cirka burvība – no tradīcijas līdz laikmetīgajai mākslai” – saruna ar Rīgas cirka stratēģiskās attīstības vadītāju Māru Pāvulu un muzikologu, laikmetīgās mākslas producentu Jāni Laucenieku

open.spotify.com

#MāraPāvula #JānisLaucenieks #podkāsts #ASV #laikmetīgaiscirks #cirkavēsture #intervija


11.09.2020., Latvijas Radio 1

“Monopols”: “Rīga ir noilgojusies pēc kaut kā priecīga un jauka” – saruna ar laikmetīgā cirka festivāla “Re Rīga!” un Rīgas cirka radošo direktoru Mārtiņu Ķiberu.

lr1.lsm.lv

#rīgascirks #cirks #laikmetīgaiscirks #cirkastāsti #MārtiņšĶibers #festivāls #reriga #rerīga #intervija


03.09.2020., Cirka viesistabas sarunas

Saruna ar arhitektu biroja NRJA (No Rules Just Architecture) pārstāvji Uldi Lukševicu par Rīgas cirka vēsturiskās ēkas rekonstrukciju.

www.facebook.com

#nrja #norulesjustarchitecture #cirks #rīgascirks #sarunas #cirkaviesistaba #rekonstrukcija #arhitektūra


2.09.2020., Cirka viesistabas sarunas

Saruna ar Rīgas cirka skolas pasniedzēju un cirka mākslinieku Alekseju Smolovu. Aleksejs piedalās dažādos cirka un starpdisciplinārajos projektos, izrādēs un koncertuzvedumos (Taigi Cirkas, “Faux Pas/Piezīme nevietā”, “Cabaret O”, “Cabaret Absinthe”, “Svalbard Cabaret Night”, “Carmina Burana”), kā arī solopriekšnesumos. Uzstājies Latvijā, Lietuvā un citur. Savas iemaņas un zināšanas Aleksejs regulāri papildina un padziļina, piedaloties dažādās meistarklasēs – kustību izpētes jomā, specifiskās cirka disciplīnās, mācību braucienos uz Eiropas cirka skolām (DOCH Zviedrijā, AFUK Dānijā), starptautisku cirka organizāciju rīkotajos kursos un turpinot sevi pilnveidot ikdienā.

www.facebook.com

#AleksejsSmolovs #cirks #rīgascirks #sarunas #cirkaviesistaba #pasniedzēji #cirkaskola #cirkamākslinieki


1.09.2020., Cirka viesistabas sarunas

Saruna ar Daci un Enriko Pecolli par iluzionisma teātri un muzeju Mystero. Mākslinieki strādājuši dažādos iluzionisma žanros – lielās ilūzijas, komiskā iluzionisma, mirkomaģijas, ātrās tērpu transformācijas, antīkās maģijas (skatuves maģijas) un citos. Pēdējos 9 gadus mākslinieki strādā ar lielformāta izrādēm, veidojot teatrālus iestudējumus jaunā cirka (cirque nouveau) stilistikā.

www.facebook.com

#pecolli #cirks #maģija #ilūzijas #muzejs #rīgascirks #sarunas #cirkaviesistaba #cirkamākslinieki #pecolli


31.08.2020., preses konference (LV/ENG)

Preses konference par sezonas jaunajiem plāniem – cirka apvienības Kaaos Kaamos viesizrādēm, kas notiks jau šonedēļ, cirka skolas aktivitātēm, kā arī par būvniecības un būvuzraudzības iepirkumu izsludināšanu.

Runātāji:

-Rīgas cirka valdes locekle Liene Pērkone,

-radošais direktors Mārtiņš Ķibers,

-stratēģiskās attīstības vadītāja Māra Pāvula,

-cirka apvienības Kaaos Kaamos pārstāvis Ēriks Glass (Erik Glas)

www.facebook.com

#rīgascirks #cirks #rekonstrukcija #presei #preseskonference #cirkaviesistaba #jaunāsezona