Re Rīga! meistarklases: “CIRKS ĀRPUS CIRKA”

28.06.2023.

“CIRKS ĀRPUS CIRKA” ir meistarklase pieredzējušā klauna Cronopio (Mariano Gedwillo, Argentīna/Latvija) vadībā par ielu mākslas performanču radīšanas procesu un mijiedarbību ar skatītāju

Kad: 15.–17. augustā

Kur: Rīgas cirka skolā un tās apkārtnē (Zeļļu ielā 25, bijušajās Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes telpās)Kā māksliniekam radīt performatīvu notikumu mijiedarbībā ar apkārtējo vidi un skatītāju?

Kādas tehnikas palīdz pielāgoties apkārtējai videi? Kā sevī radīt enerģiju, kas ļauj veidot saikni ar skatītāju un reaģēt uz visdažādākajām situācijām?

Meistarklase tēmas aktualitāte izriet no vajadzības pēc īsta un dzīva mākslas notikuma. Nodarbībās tiks strādāts ar ielu mākslai nepieciešamajiem instrumentiem: uztveri, pārliecību, kompozīcijas veidošanu, improvizāciju, apkārtējās vides izmantošanas iespējām.

Meistarklases vadītājs Mariano Gedwillo, pazīstams ar skatuves vārdu Cronopio, ir klauns, režisors, virves staigātājs un žonglieris no Argentīnas. Vēloties, lai klaunāde sasniegtu ne vien lielpilsētas, bet arī mazpilsētas un ciematus, viņš 2002. gadā nodibinājis klaunu teātra apvienību Compañía de Trabajadores Kallejeros. Patiesa un autentiska Klauna tēla meklējumos Mariano balstās sadzīvē un tās reālijās, tāpēc viņu interesē mijiedarbība ar ļoti dažādām auditorijām. Meistarklases saturs balstīts Mariano kā mākslinieka personīgajā klaunādes pieredzē.

Auditorija: cirka vai citu skatuves mākslu pārstāvji ar interesi par ielu mākslas specifiku. Cirka māksliniekiem, kuri ir “Grassroot” Baltijas mākslinieku tīklā, ir iespējams pieteikties stipendijai, lai segtu ceļa un uzturēšanās izmaksas.


Norises laiki un valoda:
15. augustā 11.00–14.00
16. augustā – 11.00–15.00
17.augusts pl 13.30–16.30

Norises laiki vēl var mainīties. Tikšanās vieta Rīgas cirka skola (Zeļļu ielā 25)
Meistarklase notiks angļu valodā.


Visām meistarklasēm ir viena pieteikšanās anketa

Informācija par citām “Re Rīga 2023” meistarklasēm

Lūdzam pieteikties pēc iespējas laicīgāk! Vietu skaits katrā no meistarklasēm ir ierobežots, tāpēc priekšroka tiek dota motivētākajiem dalībniekiem pieteikšanās kārtībā. “Grassroot” cirka mākslinieku tīkls nodrošinās ceļa un dzīvošanas stipendijas dalībniekiem, kas dzīvo ārpus Rīgas. Nepieciešamo atbalstu norādiet, aizpildot pieteikuma anketu!

Pieteikumus gaidīsim līdz 6. augustam (ieskaitot)