Re Rīga! meistarklases: “LAIKMETĪGĀ ŽONGLĒŠANA”

28.06.2023.

“LAIKMETĪGĀS ŽONGLĒŠANAS KONCEPTI” ir cirka festivāla “Re Rīga!” programmā iekļautās meistarklases esošajiem un topošajiem skatuves mākslas profesionāļiem

Kad: 17.–18. augustā

Kur: Rīgas cirka skolā (Zeļļu ielā 25, bijušajās Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes telpās)

Pieteikumus gaidīsim līdz 6. augustam (ieskaitot)


Meistarklase aptver laikmetīgās un eksperimentālās žonglēšanas tehnikas no visas pasaules, bet ar uzsvaru uz Skandināvijas žonglēšanas stiliem. Žonglēšana tiks skatīta no trīs skatupunktiem – objekts, ķermenis un ritms. Meistarklase nekoncentrēsies uz specifisku triku apguvi, bet vairāk uz žonglēšanas koncepta izpēti – tā paredzēta žonglēšanas pieredzes un iedvesmas paplašināšanai, lai kritiski paskatītos uz to, kas ir žonglēšana un kas tā potenciāli varētu būt.

Meistarklases vadītāji: Stokholmā bāzētā cirka mākslinieku apvienība “Kapsel” nododas mākslinieciskajiem eksperimentiem, kas visbiežāk skar objektu manipulācijas, žonglēšanas, mūzikas un zinātnes lauciņus. Cirka mākslinieku duets – Ēriks Obergs (Erik Åberg) un Džejs Giligans (Jay Gilligan) – ir kopā strādājuši pie daudziem starptautiskiem projektiem. Viņi ir uzstājušies dažādās valstīs un kontinentos, radījuši žonglēšanas rekvizītu ražošanas zīmolu, veidojuši žonglēšanas kultūrai veltītus video, uz kuriem tad arī būs bāzēta meistarklases tematika.


Norises laiki un valoda:

17. un 18.augustā 10.00–12.30

Meistarklases notiks angļu valodā.

Auditorija: žonglieri ar jebkādu prasmju līmeni. Cirka māksliniekiem, kuri ir “Grassroot” Baltijas mākslinieku tīklā, ir iespējams pieteikties stipendijai, lai segtu ceļa un uzturēšanās izmaksas.


Visām meistarklasēm ir viena pieteikšanās anketa

Informācija par citām “Re Rīga 2023” meistarklasēm

Lūdzam pieteikties pēc iespējas laicīgāk! Vietu skaits katrā no meistarklasēm ir ierobežots, tāpēc priekšroka tiek dota motivētākajiem dalībniekiem pieteikšanās kārtībā. “Grassroot” cirka mākslinieku tīkls nodrošinās ceļa un dzīvošanas stipendijas dalībniekiem, kas dzīvo ārpus Rīgas. Nepieciešamo atbalstu norādiet, aizpildot pieteikuma anketu!