Re Rīga!: KAPSEL “Aparāts” (ģimenes izrāde)

08.05.2023.

Eksperimenti telpā un laikā: objektu manipulācija, pārvērtības un optiskie pārsteigumi


Kad: ceturtdien, 17. augustā plkst. 17.30 / piektdien, 18. augustā plkst. 17.30 / sestdien, 19. augustā plkst. 16.30 un 18.30

Kur: Rīgas cirka Zirgu stallī

Ieteicamais vecums: adresēta 5–12 gadus veciem bērniem, bet šai izrādei nav vecuma ierobežojumu (biļetes vajadzīgas no 3 gadu vecuma)

Izrādes garums: 45 min (ieskaitot 15 min kopīgu darbošanos)


Par izrādi “Aparāts”

Ēriks un Džejs ar žonglēšanas palīdzību pēta cilvēka un apkārtējās pasaules attiecības. Pārsteidzošā un personiskā izrāde, kurā tiek iedzīvināti visikdienišķākie priekšmeti un materiāli, ir radīta 5 līdz 12 gadus veciem bērniem, taču iepriecinās arī visu pārējo vecumu skatītājus. Šeit tādi labi pazīstami materiāli kā papīrs, metāls, stikls un koks iegūst jaunas īpašības, pārtop skulpūriskos tēlos un veido origami cienīgus rakstus.

“Aparāts” sastāv arī no skaņu pasaules dimensijas – par godu priekšmetiem, kas ne tikai lido un virpuļo, bet mākslinieku rokās sāk uzvesties gandrīz kā animācijas vai datorgrafikas pasaules objekti, džinkst velosipēda zvaniņi, sitas bungas un iešķindas pudeles, kopā veidojot sadzīvisku simfoniju.
Festivāla foto – ŠEIT


Par apvienību “Kapsel”

Stokholmā bāzētā cirka mākslinieku apvienība “Kapsel” nododas mākslinieciskajiem eksperimentiem, kas visbiežāk skar objektu manipulācijas, žonglēšanas, mūzikas un zinātnes lauciņus.

Cirka mākslinieku duets – Ēriks Obergs (Erik Åberg) un Džejs Giligans (Jay Gilligan) – ir kopā strādājuši pie daudziem starptautiskiem projektiem. Viņi ir uzstājušies dažādās valstīs un kontinentos, radījuši žonglēšanas rekvizītu ražošanas zīmolu, veidojuši žonglēšanas kultūrai veltītus video, filmas un podkāstus.

“Aparāts” reprezentē domāšanas fleksibilitāti – kā mājsaimniecības priekšmeti izrādē uzsāk pavisam negaidītu dzīvi, tā arī mēs uz pasauli varam palūkoties citādi, nekā pierasts, un ieraudzīt iepriekš nesaskatītas iespējas.


PAR RE RĪGA! 2023 CIRKA FESTIVĀLU


Apmeklējot pasākumu, jūs piekrītat, ka publicitātes nolūkos:
• varat tikt fotografēts un filmēts;
• jūsu attēls var tikt izmantots TV un interneta translāciju laikā, filmās, fotogrāfijās, audiovizuālajos ierakstos u.c. masu mediju publikācijās.