Dzintra Žilde

Dzintras Žildes vārds pazīstams ikvienam, kas jebkad bijis tuvs ar Rīgas cirku. Sarunā viņa atklāj savas cirka karjeras pirmssākumus. Tas ir stāsts arī par drosmi, spītu, degsmi, kas palīdzēja viņai sasniegt tādus panākumus, par talantu un profesionalitāti, un to, ko nozīmē būt cirka māksliniekam.

Debitējusi programmā “Cirks uz ūdens” 1964. gadā, enerģiskā un mērķtiecīgā cirka māksliniece pavadījusi cirkā vēl 30 gadus – gan akrobātes, gan gaisa vingrotājas, gan žonglieres lomās, bet vislabāk pazīstama ar saviem dresēto sunīšu numuriem. Par darbu šajā disciplīnā padomju laikā viņa saņēma „Latvijas Nopelniem bagātās skatuves mākslinieces” goda nosaukumu. Ar mīlestību un maigumu viņa stāsta par saviem dresējamiem špiciem un pūdeļiem.

Foto: Ieva Epnere

 

Atpakaļ uz sarakstu 

 


Visi projekta dalībnieki: 

Aivars Meistars / Alīna Kešāne / Anna Armand / Baiba Reinika / Dace Pecolli / Darius Ščesnulevičius / Dzintra Žilde / Georgijs Sokolovskis / Gunta Virkava / Iveta Girtakovska / Marija Lase / Mārīte Milne / Raitis Ašmanis / Ramona Sniega / Valērijs Komisarenko / Vija Veita / Vilnis Nerets

[/vc_column][/vc_row]

Finansētājs: