Pavasara izrādes Rīgas cirka arēnā

29.11.2022.

Rīgas cirks pēc rekonstrukcijas atgriežas savās mājās – vēsturiskajā Merķeļa ielas ēkā!

 

No decembra līdz janvāra vidum atjaunotajā arēnā notika Rīgas cirka un teātra trupas Kvadrifrons kopradītā izrāde “Ziemassvētku putekļi”.

Ir pieejamas biļetes arī uz 2023. gada sezonas pirmajām viesizrādēm.


9.–11. martā cirka arēnā uzstāsies pasaulē pazīstamais žonglieris Vess Pedens (Wes Peden, ASV, Zviedrija, UK) ar amerikāņu kalniņu iedvesmoto izrādi “Rollercoaster”, kas ieturēta ultramodernā panku un popkultūras estētikā. Milzīgu piepūšamu struktūru ieskauts un elektriskās mūzikas pavadījumā mākslinieks izpilda neticami sarežģītus oriģinālžonglēšanas trikus. Izrāde paredzēta, sākot no skolas vecuma.


No 30. marta līdz 1. aprīlim Rīgā viesosies Familiar Faces (Beļģija) izrāde “Surface” – slidošanu bez slidām atgādinoša pāru akrobātika uz ūdens klātas virsmas. Izrāde reflektē par mūsdienu cilvēka attiecībām ar dabu.


20.–22. aprīlī cirka arēnā būs skatāma Francijas apvienības Cirkvost izrāde sagatavotai publikai “A-Tripik” (Francija) – provokatīva, kultūrkodiem un mitoloģiskām atsaucēm piepildīta izrāde, kas sagriež pasauli kājām gaisā.


Savukārt 19.–20. maijā cirkā būs skatāma enerģiska un inovatīva Latvijas-Norvēģijas cirka mākslinieku kopprojekta “Cirks klimatam” izrāde, kas tapusi kā rezultāts tāda paša nosaukuma mākslas aktīvisma projektam, kurā vairāk nekā gada garumā iesaistījušies jaunieši no visas Latvijas. “Cirks klimatam” projekta un izrādes realizācijai, kas aizsākās 2022. gada pavasarī, nozīmīgs bijis EEZ grantu, kā arī Latvijas valsts finansiālais atbalsts.