Žonglieris Vess Pedens – izrāde “Rollercoaster”

30.11.2022.

“Amerikāņu kalniņi” – krāšņa žonglēšanas izrāde visai ģimenei!

Rīgas cirka arēnā viesosies starptautiski pazīstamais žonglieris Vess Pedens (Wes Peden, ASV, Zviedrija, UK) ar amerikāņu kalniņu tematikas iedvesmoto izrādi “Rollercoaster”, kas ieturēta ultramodernā panku un popkultūras estētikā. Milzīgu piepūšamu struktūru ieskauts un elektroniskās mūzikas pavadījumā mākslinieks izpilda neticami sarežģītus oriģinālžonglēšanas trikus. Izrāde paredzēta, sākot no skolas vecuma.

 

Kad: 2023. gada 9. un 10.martā plkst. 19.00, 11. martā plkst. 12.00 un 19.00

Kur: Rīgas cirkā

Ieteicamais vecums: 7+

(izrādei nav vecuma ierobežojuma, tomēr vislabāk visi izrādes slāņi būs uztverami, sākot no skolas vecuma. Izrādi apmeklējot ar mazākiem bērniem, jāņem vērā arī izrādes garums un audioapskaņojums)


Par izrādi “Rollercoaster” (“Amerikāņu kalniņi”) 

Spilgts un aizraujošs iestudējums par amerikāņu kalniņiem un līdzsvara meklējumiem. Pasaulē pazīstamā žongliera Vesa Pedena soloizrāde ieturēta ultramodernā panku un popkultūras estētikā. Milzīgu piepūšamu struktūru ieskauts un elektriskās mūzikas pavadījumā Vess Pedens izpilda neticami sarežģītus un oriģinālus žonglēšanas trikus.

Vess Pedens Rīgas cirkā (video: Uvis Leskavnieks)

 


Publicitātes foto: Eva Lindblad, Fahimeh-Hekmatandish, Einar Kling


Foto atskats no izrādes Rīgā – ŠEIT


Vesa Pedena soloizrāde “Rollercoaster” jeb “Amerikāņu kalniņi” ir stundu garš ceļojums vienlaikus trakulīgi modernā un sentimentālā pagātnes pasaulē. Izrādi iedvesmojuši amerikāņu kalniņu karuseļi un to īpaši pārdomātās drošības jostas. Izrādē ir patiešām iespaidīga scenogrāfija un tematiski atbilstošs muzikāli skaniskais pavadījums – elektrobītus veido deformētas amerikāņu kalniņu skaņas.

Cilpas, spirāles un līkločus met ne tikai izrādē izmantotās caurules un citi rekvizīti, bet arī stāsts, kas atdzīvina aizgājušo laiku leģendāro atrakciju. “Kopš bērnības esmu domājis par paralēlēm starp žonglēšanu un amerikāņu kalniņiem – abos gadījumos tiek izmantota gravitācija un inerce, lai veiktu sarežģītus ceļus pa gaisu. Ja žonglēšana uz skatuves ir ļoti delikāta lieta, jo vienmēr ir jāņem vērā risks, ka var kaut kas neizdoties, tad amerikāņu kalniņi var atļauties bezbailīgi izpildīt savus trakākos trikus, jo piesprādzēšanās sistēmas rūpējas par “auditorijas” drošību. Šī atziņa mani mudināja uz skatuves meklēt apstākļus, kas darbotos kā drošības jostas manai žonglēšanai. “Drošības jostas” noņem arī saspringumu uz skatuves un auditorijā un kopumā rada nepiespiestāku atmosfēru,” stāsta Vess Pedens.

“Viens no maniem žonglēšanas eksperimentu mērķiem ir atklāt veidus, kā likt objektam lidojuma laikā mainīt trajektoriju. Divus gadus esmu veltījis šī jautājuma izpētei, eksperimentējot ar bumbiņām un lokanām, caurspīdīgām caurulēm, kas amerikāņu kalniņus “iztulko” žonglēšanas valodā. Rezultātā radies man pašam personīgi vismīļākais žonglēšanas gabals no visiem, ko jebkad esmu sacerējis,” viņš turpina.

Veidojot izrādi, Vess iedvesmojies no grāmatas “50 leģendāri amerikāņu kalniņi, kuru vairs nav” (“50 legendary Rollercoasters that no longer exists”), un šī izrāde esot iecerēta kā atvadīšanās ceremonija no tiem.


Par Vesu Pedenu

Vess Pedens (1990) ir pasaulē labi pazīstams amerikāņu žonglieris, kas šobrīd dzīvo Stokholmā un uzstājas visā pasaulē. Piecu gadu vecumā tēvs Vesam iemācīja žonglēšanas pamatus, un jau 11 gados jaunais cirka mākslinieks kāpa uz skatuves, lai uzstātos plašākai publikai. Vess Pedens 10 reižu iekļauts gada populārāko žonglieru topā. Viņš uzstādījis trīs pasaules rekordus dažādās žonglēšanas disciplīnās ar vālēm un riņķiem.

Viņa oriģinālžonglēšanas triki izdaudzināti ar savu neparastību un sarežģītību, savukārt viņa izrāžu estētika nereti atsaucas uz retro elementiem, cīņas mākslām un dažādiem sadzīves un popkultūras elementiem, tostarp ātrās ēdināšanas iepakojumiem. Uzstājies daudzviet pasaulē – Eiropā, Amerikā, Japānā, Austrālijā un citur. Vairāku prestižu nozares balvu laureāts.

Vess Pedens jau savulaik ir uzstājies Rīgā – festivāla ReRīga! atklāšanas gadā (2013) dueta PATRIK & WES sastāvā šeit viesojusies izrāde “Between Someonesons”.


Izrādes veidotāji:

Režisors un solomākslinieks:

Vess Pedens (Wes Peden)

Oriģinālmūzika:

Mika Forslings (Mika Forsling)

Scenogrāfija:

Félix Chameroy at Dynamorphe

Gaismu mākslinieki:

Vilhelm Montán Lindberg, Joel Johansson un Zoe Hunn

Padomdevēji:

Florence Schroeder, Viktor Gyllenberg

Tērpu māksliniece:

Maria Peterson

Vizuālais noformējums:

Fahimeh Hekmatandish


Pilnas cenas biļetes: no 18 EUR (tuvāk izrādei biļešu cena pieaugs)


Apmeklējot pasākumu, jūs piekrītat, ka publicitātes nolūkos:
• varat tikt fotografēts un filmēts;
• jūsu attēls var tikt izmantots TV un interneta translāciju laikā, filmās, fotogrāfijās, audiovizuālajos ierakstos u.c. masu mediju publikācijās.