Familiar Faces “Surface” – akrobātika uz ūdens

30.11.2022.

Apvienības Familiar Faces (Beļģija) izrāde “Surface” (“Virsma”) – pāru akrobātika uz ūdens klātas virsmas.

“Surface” aplūko mūsdienu cilvēka un dabas attiecības, runā par ekoloģiju, pamatu zem kājām un dabiskā līdzsvara meklējumiem, kā arī par cilvēka ķermeņa attiecībām ar ūdeni. Izrādē kā burtiskā, tā pārnestā nozīmē tiek meklēts līdzsvars, slidojot bez slidām un savienojot dažādas skatuves mākslas valodas: akrobātiku, līdzsvara disciplīnas, deju, tam visam pievienojot spēles elementus. Izrāde ir te strauja, te meditatīvi plūdena – kā jau ūdens stihija. Ūdens ir māksliniekiem zem kājām, un ūdens viņiem līst uz galvas.

“Surface” augsti novērtēta Eiropas cirka mākslas festivālos un konkursos – izrāde ir arī cirka mākslas platformas “Circusnext” 2018./2019. gada laureāte.

 

Foto un video no Rīgas izrādes ŠEIT.


Kad: 2023. gada 30. un 31. martā, 1. aprīlī plkst. 19.00

Kur: Rīgas cirkā (ieeja pa vārtiem no Merķeļa ielas puses)

Ieteicamais vecums: 10+

Izrādes garums: 55 min


Par izrādi “Surface”

Virsma. Pamats zem kājām. Saskarsme ar vidi un spēja sevi kontrolēt.

Šeit satiekas akrobātika, unikāla, jaunradīta skatuves valoda un stāsts par mūsdienu cilvēka un dabas attiecībām. “Daba ir mūsu mājas, mūsu pavēnis un mūsu iespēja. Un šī izrāde ir par to, kas ar cilvēka un dabas attiecībām notiek šobrīd – pandēmijas un kara laikā,” – teic “Surface” veidotāji.

Izrāde ir īpaša ne vien neparastā formāta dēļ, bet arī tādēļ, ka tā liek skatītājiem pārvērtēt savas zināšanas par fizikas likumiem. “Kā viņi spēj īstajā brīdī apstāties? Kā šeit ir iespējams saglabāt kontroli?” – izrāde sapludina skatuves mākslu žanrus, suģestē skatītāju un rada asociāciju ar slidošanu bez slidām.

Publicitātes foto: Jostijn Ligtvoet un Felix Zech


Par apvienību

Familiar Faces ir 2017. gadā dibināta Beļģijā bāzēta apvienība, kuras sastāvā ir cirka mākslinieki no dažādām valstīm. Mākslinieki kopā studēja cirka augstskolā Tillburgā, Nīderlandē. Koleģiālās attiecības pārtapa draudzībā un sadarbībā, kas turpinās arī pēc augstskolas absolvēšanas.  Šo pastāvēšanas gadu laikā viņi ir izpelnījušies kritiķu uzmanību ar savu inovatīvo pieeju plastikai, skatuves mākslas valodai un cirka scenogrāfijai.
Familiar Faces ir:

 

Felix Zech (Vācija)

Petra Steindl (Austrija)

Hendrik Van Maele (Beļģija)

Josse De Broeck (Beļģija)

 

tehniskais direktors: Guillaume Martinet

dramaturģija: Sebastien Hendrickx

palīdzība izpētē: Sergi Pares

gaismu mākslinieks un tehniskais prāts: Flor Huybens

tērpu māksliniece: Laurence Felber

mūzikas konsultants: Julian Vogel


Pilnas cenas biļetes: no 18 EUR (pirmās 100 biļetes). Tuvāk izrādei biļešu cena pieaugs.


Apmeklējot pasākumu, jūs piekrītat, ka publicitātes nolūkos:
• varat tikt fotografēts un filmēts;
• jūsu attēls var tikt izmantots TV un interneta translāciju laikā, filmās, fotogrāfijās, audiovizuālajos ierakstos u.c. masu mediju publikācijās.