Familiar Faces “Surface” – akrobātika uz ūdens

30.11.2022.

Apvienības Familiar Faces (Beļģija) izrāde “Surface” (“Virsma”) – pāru akrobātika uz ūdens klātas virsmas.

Kontrole vai pārgalvība? Balanss vai kustība? Izrādē kā burtiskā, tā pārnestā nozīmē tiek meklēts līdzsvars, slidojot bez slidām. Iestudējums reflektē par cilvēka un dabas attiecībām mūsdienās.


Kad: 2023. gada 30. un 31. martā, 1. aprīlī

Kur: Rīgas cirkā (ieeja pa vārtiem no Merķeļa ielas puses)

Ieteicamais vecums: 10+

Izrādes garums: 55 min


Par izrādi “Surface”

Virsma. Pamats zem kājām. Saskarsme ar vidi un spēja sevi kontrolēt.

Iestudējums notiek uz slapjas virsmas – ūdens ir zem kājām un ūdens pil uz galvas. Šeit satiekas akrobātika, unikāla, jaunradīta skatuves valoda un stāsts par mūsdienu cilvēka un dabas attiecībām. “Daba ir mūsu mājas, mūsu pavēnis un mūsu iespēja. Un šī izrāde ir par to, kas ar cilvēka un dabas attiecībām notiek šobrīd – pandēmijas un kara laikā,” – teic “Surface” veidotāji.

Izrāde ir īpaša ne vien neparastā formāta dēļ, bet arī tādēļ, ka tā liek skatītājiem pārvērtēt savas zināšanas par fizikas likumiem. “Kā viņi spēj īstajā brīdī apstāties? Kā šeit ir iespējams saglabāt kontroli?” – izrāde sapludina skatuves mākslu žanrus, suģestē skatītāju un rada asociāciju ar slidošanu bez slidām.

Par apvienību

Familiar Faces ir 2017. gadā dibināta Beļģijā bāzēta apvienība, kuras sastāvā ir cirka mākslinieki no dažādām valstīm. Mākslinieki kopā studēja cirka augstskolā Tillburgā, Nīderlandē. Koleģiālās attiecības pārtapa draudzībā un sadarbībā, kas turpinās arī pēc augstskolas absolvēšanas.  Šo pastāvēšanas gadu laikā viņi ir izpelnījušies kritiķu uzmanību ar savu inovatīvo pieeju plastikai, skatuves mākslas valodai un cirka scenogrāfijai.
Familiar Faces ir:

 

Felix Zech (Vācija)

Petra Steindl (Austrija)

Hendrik Van Maele (Beļģija)

Josse De Broeck (Beļģija)


Pilnas cenas biļetes: no 18 EUR (pirmās 100 biļetes). Tuvāk izrādei biļešu cena pieaugs.


Apmeklējot pasākumu, jūs piekrītat, ka publicitātes nolūkos:
• varat tikt fotografēts un filmēts;
• jūsu attēls var tikt izmantots TV un interneta translāciju laikā, filmās, fotogrāfijās, audiovizuālajos ierakstos u.c. masu mediju publikācijās.