Klaunāde un akrobātika sagatavotai auditorijai: CirkVOST “A-Tripik”

30.11.2022.

Uzmanību! Šis nav bērniem! Mitoloģiska, provokatīva cirka izrāde, kas sagriež pasauli kājām gaisā. Slavenā franču apvienība CirkVost Rīgas cirkā!


Kad: 2023. gada 20., 21., 22.aprīlī plkst. 19.00

Kur: Rīgas cirkā (ieeja pa jaunajiem vārtiem no Merķeļa ielas puses)

Izrādes garums: 1h 25 min (bez pārtraukuma)

Ieteicamais vecums: 12+

 

(ja vecāki uzskata, ka bērnam šī būs atbilstoša un vajadzīga kultūrpieredze, drīkst uz izrādi vest arī jaunākus bērnus, taču, lai netraucētu izrādes norisei, bērni līdz 3 gadu vecumam izrādē netiek ielaisti)


Foto: C. Stewart, Eyliac, Arno Loth


Par izrādi

Klaunādes, akrobātikas un vokālās polifonijas izrāde pieaugušo un sagatavotu pusaudžu auditorijai.

Trīs akrobāti arēnā virtuozi risina varas attiecības. Izaicinot skatītājus, viņi rosina mūs izvērtēt sasvas attiecības ar varu. Kultūrkodiem, rituālām atsaucēm un mitoloģiskiem personāžiem piepildītā provokatīvā izrāde sagriež pasauli kājām gaisā. Izrāde ir intīms un jaudīgs ceļojums, kurā aplūkoti cilvēces lielākie vilinājumi: nauda, vara, iekāre un draudzība. “A-Tripik” raisa plašu emociju gammu – šeit būs iespēja gan pasmieties, gan sajust risku, bailes un varbūt pat apraudāties. Iespējams, pat visu vienlaicīgi.

Trīs brāļi. Trīs svešinieki. Cirka aplis. Cīņas rings… Izrādē radīta neparasta, arhetipiska pasaule, kuru apdzīvo tēli, kas runā savā īpašajā valodā, kuru var saprast arī tās nepratēji. Mijiedarbība ar šo mitoloģisko pasauli sākas jau no ierašanās brīža – tiklīdz speram kāju tribīnēs, šeit valdošie likumi sāk attiekties arī mums.

Varenā piramīdiskā struktūra arēnas centrā rada atsauces uz senajām civilizācijām un kalpo par vidi dažādiem sarežģītiem trikiem, kuros skaidri var apjaust riska klātbūtni. Polifoniskie dažzādu kultūru reliģiskie dziedājumi un ritmiskās darbības uzjundī asociācijas ar rituālām, spirituālām darbībām, savukārt mākslinieku spēks, meistarība un neprognozējamība nodrošina neviltotu pārsteigumu visas pusotrstundīgās izrādes garumā.


Par apvienību CirkVOST

Francijā bāzētā apvienība radusies 2007. gadā, apvienojoties pieredzējušiem cirka māksliniekiem, no kuriem daļa iepriekš pārstāvēja leģendāro apvienību “Les Arts Sauts”. CirkVOST kolektīvs specializējas gaisa akrobātikā, un ir izdaudzināts ar iespaidīgu scenogrāfiju un elpu aizraujošiem gaisa akrobātikas un pāru akrobātikas trikiem. Viņu izrādēs klātesošs ir humors, drosmīgas idejas un spēcīgs vēstījums.


Pedagoģiskie materiāli izrādes analizēšanai ŠEIT.


Komanda:

Benoit Belleville – akrobāts, gaisa akrobāts, žonglieris

Jan Naets – galvenais tehniskais direktors, skatuves mākslinieks, dziedātājs

Jef Naets – komēdija, scenogrāfija

Hedi Thabet – skats no malas, konsultācijas

Sarah Sankey – gaismu māksliniece


Pilnas cenas biļetes: no 18 EUR (tuvāk izrādei biļešu cena pieaugs)


Apmeklējot pasākumu, jūs piekrītat, ka publicitātes nolūkos:
• varat tikt fotografēts un filmēts;
• jūsu attēls var tikt izmantots TV un interneta translāciju laikā, filmās, fotogrāfijās, audiovizuālajos ierakstos u.c. masu mediju publikācijās.