Baiba Reinika

08.06.2019.

Ilgu laiku cirkā svarīga loma bijusi dzīvniekiem. Arī modernā cirka aizsākumi 18. gadsimtā ir saistāmi ar zirgiem un to priekšnesumiem. Rīgas cirka dibinātājs Alberts Salamonskis cirka pasaulē bija pazīstams tieši ar zirgu dresūru. Rīgas cirkā tā ilgajā pastāvēšanas laikā viesojušies un uzstājušies gan Latvijā pazīstamāki, gan arī neparastāki dzīvnieki.


Par savu vairāk kā desmit gadus ilgo darba pieredzi Rīgas cirkā, rūpējoties par zvēru veselību un labturību, stāsta veterinārārste Dr. Baiba Reinika. Sarunā ar Dr. Reiniku dzirdēsim par pitonu, kurš sadēja olas, par strausu, kas tāda liela žagata vien esot, par lāci, kuram garšoja cepumi ar kondensēto pienu, par “Latgales jūzu” un citus kuriozus atgadījumus. Un tādu nudien bijis daudz, jo dakterei Rīgas cirkā sanācis sastapties ar visa veida dzīvniekiem, sākot ar strausu un beidzot ar jūras kraukli.

Foto: Ieva Epnere

Atpakaļ uz sarakstu


Visi projekta dalībnieki: 

Aivars Meistars / Alīna Kešāne Anna Armand Baiba Reinika / Dace Pecolli Darius Ščesnulevičius Dzintra ŽildeGeorgijs Sokolovskis / Gunta Virkava Iveta Girtakovska / Lauris Cepurītis / Marija Lase / Mārīte Milne / Raitis Ašmanis / Ramona Sniega / Valērijs Komisarenko / Vija Veita / Vilnis Nerets / Gabriels Gots / Darja Golobokih

Finansētājs: