Gunta Virkava

27.04.2019.

Aktrise Gunta Virkava bērnību pavadījusi Rīgas cirkā, pateicoties abiem cirkā strādājošajiem vecākiem. Savās atmiņās viņa pievērš īpašu uzmanību tētim – leģendārajam žonglierim Alfonam Virkavam.

Alfons Virkauss (jeb Virkavs) cirka vēsturē slavens ar to, ka 1957. gadā uzstādīja līdz tam neredzētu rekordu trīsdesmit apļu žonglēšanā uz dakšas. Pēc gadiem viņš šo triku attīstīja, izmantojot jau četrdesmit apļus, taču triks netika izrādīts pārliekās fiziskās slodzes dēļ, ko tas prasīja, un manēžā tika demonstrēts triks ar trīsdesmit piecu apļu rotēšanu.


Piecdesmitajos gados Virkauss izstrādāja arī triku ar stikla plākšņu balansēšanu virs pieres. Savā 60 gadu dzimšanas dienā viņš uzstādīja rekordu, balansējot piecpadsmit stāvu stikla plākšņu piramīdu. Par mākslinieku uzņemta Latvijas televīzijas filma “Smaids arēnā” (1979).

Guntas Virkavas stāstījumu caurvij lepnums un mīļums gan pret savu ievērojamo tēti, gan Rīgas cirku. Atmosfēra cirkā ieaudzinājusi vajadzību pēc, viņas pašas vārdiem, aplausu enerģētikas apmaiņas un tās radītā adrenalīna. Ar pārdomām par cirka lomu savā dzīvē dalās pati Gunta.

Foto: Ieva Epnere

Atpakaļ uz sarakstu


Visi projekta dalībnieki: 

Aivars Meistars / Alīna Kešāne Anna Armand Baiba Reinika / Dace Pecolli Darius Ščesnulevičius Dzintra ŽildeGeorgijs Sokolovskis / Gunta Virkava Iveta Girtakovska / Lauris Cepurītis / Marija Lase / Mārīte Milne / Raitis Ašmanis / Ramona Sniega / Valērijs Komisarenko / Vija Veita / Vilnis Nerets / Gabriels Gots / Darja Golobokih

Finansētājs: