FOTO UN VIDEO: cirka festivāls RE RĪGA 2022

22.08.2022.

Noslēdzies 10. laikmetīgā cirka un ielu mākslas festivāls RE RĪGA! – no 17. 21. augustam Rīgas centrā (Sporta 2 kvartālā) un Āgenskalnā (Āgenskalna tirgū un Zeļļu iela 25) notika iekštelpu un āra izrādes. Šogad programmas lielākais uzsvars bija uz māksliniekiem no Beļģijas un Baltijas valstīm.

10. festivāla galvenie viesi bija cirka mākslinieku apvienība Be Flat (Beļģija), kas Rīgā viesojās ar vietai pielāgoto izrādi “Follow Me”, kā arī ar divpusējo izrādi “Double You”. Tāpat festivālā bija skatāma Tripotes la Compagnie izrāde “Encore une fois” – galda tenisa bumbiņu un gaisa akrobātikas valodā izstāstīts stāstu par tiesībām kļūdīties un mēģināt vēlreiz. Programmā iekļauta arī kontorsioniste Marina Cherry ar ķermeniski niansēto izrādi “Only Bones v.1.6”. Baltiju šajā festivālā pārstāvēja Taigi cirkas (Lietuva, Latvija) ar izrādi “Up To this Point” un apvienība Kanta Company (Lietuva), kas prezentēja nelielu fragmentu no darbizrādes “107 Ways to Deal with Pressure”, pie kuras apvienība strādājusi, atrodoties Rīgas cirka mākslas rezidencē festivāla laikā.

VIDEO: Uvis Leskavnieks


FOTO: Kristīne Madjare

Festivāla RE RĪGA atklāšana 17. augustā


Apvienības BE FLAT izrāde “Double You”


Marinas Cherry izrāde “Only Bones v.1.6”


Apvienības BE FLAT izrāde “Follow Me”


Apvienības  Tripotes la Compagnie izrāde “Encore une fois”


Apvienības  Taigi Cirkas izrāde “Up to this Point”


 

Festivālu organizē VSIA “Rīgas cirks” sadarbībā ar Pievilcīgas pilsētvides biedrību un Āgenskalna tirgu. Festivāla norise iespējama, pateicoties Latvijas Valsts Kultūrkapitāla fonda, Lietuvas kultūrkapitāla fonda, Rīgas domes programmas Rīgas vasara un Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas “Kultūra” atbalstam.