FESTIVĀLS RE RĪGA!: Marina Cherry “TIKAI KAULIŅI v.1.6”

29.06.2022.

Turpinām iepazīstināt ar festivāla RE RĪGA! izrādēm. Festivāls šogad norisināsies Rīgas centrā un Pārdaugavā no 17.–21. augustam. Pilna programma – ŠEIT.

Bildes no festivāla izrādēm – ŠEIT.

 

Par izrādi “Only Bones v.1.6”

Veidojot izrādi “Only bones v.1.6”, kontorsioniste (“gumijas cilvēks”) Marina Cherry (Zviedrija, Beļģija) uzturējās arī Rīgas cirka rezidencē. Nu, divus gadus vēlāk, ir iespēja redzēt radošā darba rezultātu.

Mūsu priekšā ir viens kustīgs ķermenis, viena gaisma un vesela pasaule, kas intriģē un hipnotizē. Savā neticami lokano žestu valodā Marina Cherry pēta robežas starp cirku, fizisko teātri un deju, lai izteiktu vissmieklīgākā dzīvnieka – cilvēks – sarežģītību. Izrāde ir veidota kā kontorsionista un klaunādes meistara Tomija Monktona izrādes “Only Bones (v.1.0)” jeb “Tikai kauliņi” idejisks turpinājums.

Par mākslinieci Marinu Cherry

1996. gadā ASV dzimusī Marina uzauga mežonīgā apvidū Montānas kalnos. Jau agrā bērnībā viņa apguva daudzpusīgas prasmes: vingrošanu, deju, gleznošanu un mūziku. Vēlākos gados iepzina cirku, kas kļuva par viņas lielāko aizraušanos. 2014. gadā Marina uzsāka studijas Monreālas Nacionālajā cirka skolā (ENC-Monréal). Divus gadus vēlāk – pēc skolas absolvēšanas – viņa turpināja studijas Briseles cirka mākslas skolā (ESAC). Studiju laikā Marina pētīja dažādus skatuves mākslas virzienus, meklējot savu nišu starp cirka un dejas žanriem.

Šobrīd Marina pamatā uzturas Stokholmā un Briselē, taču iesaistās projektos dažādās Eiropas valstīs. Šobrīd viņa strādā pie beļģu un zviedru apvienības “Petri Dish” veidotā jauniestudējuma “On Shore”, kā arī citiem darbiem.

!! IZRĀDES SPECIFIKAS DĒĻ STINGRI IEROBEŽOTS SKATĪTĀJU SKAITS


Ilgums: 45 minūtes

Ieteicamais vecums: 10+

 

Kur:

Teātra zāle, Zeļlu iela 25 (bijušajā LU Matemātikas un Fizikas fakultātē, Rīgas cirka pagaidu telpās)

 

Kad:

piektdien, 19. augustā, 19.00

sestdien, 20. augustā, 17.00

 

Biļešu cenas

Sēdvieta: 10 EUR

Klēpja biļete: 3 EUR