Sezonas atklāšana Rīgas cirkā

01.09.2019.

Jaunajā sezonā Rīgas cirks piedāvā plašu, piesātinātu programmu dažādu vecumu skatītājiem. Paredzētas ārzemju cirka apvienību viesizrādes, pašmāju cirka un teātra izrādes, cirka skolas nodarbības bērniem un pieaugušajiem, kā arī dažādas citas aktivitātes.

Jau septembra sākumā Rīgas cirkā notiks vairāki nozīmīgi kultūras pasākumi, bet sezonas oficiālā atklāšana paredzēta 19. un 20. septembrī, kad cirka arēnā ar izrādi inTarsi uzstāsies pasaulslavenie cirka mākslinieki no Spānijas – apvienība “Circo Eia”.
Circo Eia” mākslinieki reiz jau viesojušies Rīgā – 2014. gadā, kad Rīga bija Eiropas kultūras galvaspilsēta, viņi festivāla “Re Rīga!” laikā uzstājās Kongresu namā un izpelnījās skatītāju stāvovācijas. Šoreiz rīdziniekiem un pilsētas viesiem tiks rādīta izrāde “inTarsi” (tulkojumā no romāņu valodām: “inkrustācija”, “savīšanās”, “intarsija”), kas stāsta par cilvēka dabu un attiecībām citam ar citu. Šis stāsts tiek pasniegts ārkārtīgi plastiskā un starptautiskā cirka valodā – cirka mākslinieki, pārvarot gravitāciju un veikli rīkojoties ar rekvizītiem, uz skatuves būvē, rada, noārda, lido, krīt, ķer, pārveido un atkal izgudro no jauna.

Sezonas atklāšanas izrādēs tiks atvērtas Merķeļa ielas fasādes puses durvis, kas ilgāku laiku skatītājiem nav bijušas pieejamas. Šobrīd galvenā ieeja Rīgas cirkā ir no pretējās puses – pa Alfrēda Kalniņa ielas vārtiem, taču nu būs iespēja ieiet ēkā pa vēsturiskajām durvīm, kā arī iepazīties ar jauno fasādes noformējumu, kas garāmgājējus un cirka apmeklētājus sagatavos rekonstrukcijas darbiem. Rekonstrukcijas pirmais posms sāksies 2020. gada nogalē.

“Cirks nu jau kādu laiku ir atvērts – šeit notiek pasākumi kā pieaugušo, tā bērnu auditorijai,” teic VSIA “Rīgas cirks” direktore Liene Pērkone un turpina, ka daudzi garāmgājēji par augstvērtīgo, piesātināto kultūras notikumu programmu cirkā pat nenojauš, jo ikdienas kustība ēkā notiek pa Kalniņa ielas vārtiem – Merķeļa ielas ieeja apmeklētājiem vairākus gadus bijusi slēgta. “Nu uz fasādes redzams cirka stāsts – informācija par šeit mutuļojošo programmu, kā arī par gaidāmo ēkas pārbūvi. Gribam aicināt izmantot brīdi un paspēt apskatīties Rīgas cirka vēsturisko ēku vēl pirms grandiozās pārbūves,” saka Liene Pērkone.

Vēl viens no cirka šīs sezonas lielākajiem notikumiem – kanādiešu jautro un neticami veiklo cirka meistaru Machine de cirque viesizrādes, kas būs skatāmas VEF kultūras pilī 26. un 27. decembrī. Savukārt jau 7. septembrī Rīgas cirkā notiks vairākas aktivitātes, kas iekļautas mūsdienu kultūras foruma Baltā nakts programmā, un 13. septembrī cirkā būs skatāma viena no teātra festivāla Homo Novus izrādēm – “Spoku rakstnieks un salauztā rokas bremze”.

Septembrī sākas arī jaunā sezona Rīgas cirka skolā. Pieteikties nodarbībām var ŠEIT.

Rīgas cirkā regulāri notiek arī dažādas izstādes, koncerti, viesmākslinieku rezidenču pasākumi, kā arī teātra trupas Kvadrifrons rīkotās teātra izrādes. Jau ar 8. septembri sākas skatītāju iemīļotās izrādes-ekskursijas “Brīnuma skartie” jaunā sezona. “Brīnuma skartie” ir iespēja audiogida pavadībā izstaigāt 130 gadu seno Rīgas cirka ēku un cirka stāstus noklausīties latviešu, krievu vai angļu valodā. “Kvadrifrons” šosezon piedāvā arī vēl vairākas izrādes: “Himna”, “Trīs stāsti”, “Perturbons” un citas.

Rīgas cirka ēka ir viena no vecākajām cirka celtnēm Eiropā un vienīgā pastāvīgā cirka ēka Baltijas valstīs. 2019./2020. gada sezona ir pēdējā pilnā sezona pirms cirka ēkas rekonstrukcijas, taču arī pārbūves laikā Rīgas cirks piedāvās dažādus pasākumus gan Rīgā, gan citās pilsētās.