Re Rīga!: Be Flat izrāde “Follow Me”

27.06.2022.

17. – 21. augustā Rīgas centrā un Pārdaugavā notiks Re Rīga! laikmetīgā cirka un ielu mākslas festivāls. Šovasar jau 10. reizi! Festivālā būs pieejamas izrādes un dažādas aktivitātes visām vecumu un interešu grupām. Pilna festivāla programma apskatāma ŠEIT.

20. un 21. augustā Rīgā būs piedzīvojama sekošanas izrāde “Follow Me”.

Foto: Ana Desetnica, Jimmy Kets, Luka Dakskobler

Par apvienības “Be Flat” parkūra izrādi “Follow Me”

Apvienības “Be Flat” akrobātu duets nelielai sekotāju grupai ir radījis unikālu tūri pa Rīgu. Pilsētas ielas, ēku fasādes un ietves zem kājām tiek pārvērstas urbānā cirka arēnā. “Follow Me” (jeb “Seko man!”) nav izrāde, kas vienkārši jāskatās – tas ir aizraujošs kolektīvs ceļojums cauri publiskajai telpai. Izslēdziet telefonus, sasieniet kurpju šņores un aidā!

Šajā vietai pielāgotajā izrādē cirka mākslinieku duets konfrontē un spēlējas ar publisko telpu šeit un tagad. Vards Mortjē un Tomass Dekestekers ved skatītājus un arī līdzi sekotājus akrobātiskā un teatrālā ceļojumā pa iepriekš sagatavotu pilsētas maršrutu, kurā saskaras ar dažāda veida “ikdienas” situācijām. Katras performances saturs ir atkarīgs no konkrētās vides, kurā tā tiek rādītā, līdz ar to katra performance ir unikāla.

“Be Flat” lūko nojaukt robežu starp skatītāju, mākslinieku un garāmgājēju, padarot viņus visus par vienlīdzīgiem performances dalībniekiem.

!! IZRĀDES SPECIFIKAS DĒĻ STINGRI IEROBEŽOTS SKATĪTĀJU SKAITS

Par apvienību “Be Flat”

Cirka apvienība “Be Flat” nāk no Beļģijas, Gentes, un tās sastāvā ir divi talantīgi akrobāti – Vards Mortjē (Ward Mortier) un Tomass Dekestekers (Thomas Decaesstecker). “Be Flat” savās izrādēs izmanto kā akrobātikas, tā urbāno sporta veidu elementus. “Be Flat” tiek dēvēti par mākslniniekiem-hameleoniem, jo katrs viņu iestudējums un pat katra izrāde ir neatkārtojami. Apvienībai raksturīgs dialogs ar apkārtējo vidi, interese par publisko telpu – ikviena pilsēta ir neatkārtojams organisms, kas atrodas pastāvīgā mainībā. Mākslinieki mijiedarbojas ar šo organismu un par savām izrādēm domā kā par vietu, kur iespēja satikties visdažādāko sabiedrības grupu pārstāvjiem.


Ilgums: 60 minūtes.

Ieteicamais vecums: 6+

 

Izrādes veidotāji

Režisori un cirka mākslinieki: Ward Mortier, Thomas Decaesstecker

Dramaturģijas konsultants: Craig Weston

Skats no malas: Sander De Cuyper

Skaņa/mūzika: Karen Van Shaik

Kur: Sporta 2 kvartālā

 

Kad: 

sestdien, 20. augustā, 18.00

svētdien, 21. augustā, 14.00

 

Biļetes cena: bez maksas