Pieteikšanās uz “Cirks klimatam” laboratoriju jūlijā

22.04.2022.

Beidzot tas brīdis ir klāt! Tieši ZEMES DIENĀ tiek izsludināta pieteikšanās uz “Cirks klimatam” pirmo laboratoriju.

Aicinām jauniešus no Zemgales, Sēlijas un Dienvidlatgales reģioniem PIETEIKTIES uz “Laboratoriju #1 – vizuālā māksla, vide un aktīvisms”, ko vadīs mākslinieces Ingrīda Pičukāne un Vivianna Maria Stanislavska, kā arī laikmetīgā cirka mākslinieku apvienība “Acting for Climate“.

Šī būs iespēja satikties ar citiem līdzīgi domājošiem, aktīviem jauniešiem no Latvijas un Norvēģijas, lai, kopā darot, radītu kopīgai nākotnei. Šī būs iespēja piedalīties diskusijā par klimata pārmaiņām, iepazīt cirka un komiksu zīmēšanas noslēpumus kā arī piedzīvot, kā tavas idejas pārtop cirka izrādē! Piesakies pats, pastāsti draugiem un tiekamies jūlijā!


Kam: jauniešiem no 14 līdz 16 gadiem

Kur: Gārsenes pilī, Jēkabpils novadā

Kad: 2022. gada 22. – 24.jūlijs

Pieteikšanās: līdz 2022. gada 31. maijam

Dalībniekiem tiks nodrošināta dzīvošana, ēšana, transports un aktivitātes.

Dalība laboratorijā ir bez maksas.


”Rīgas cirks” veidotais projekts “Cirks klimatam” tapis sadarbībā ar apvienību “Acting for Climate”. Projekta galvenais mērķis ir Latvijas reģionos radīt telpu, kurā satikties jauniešiem, māksliniekiem un vides ekspertiem, lai sadarbojoties izprastu un apgūtu mākslas aktīvismu kā radošu procesu un iespējamu reakciju uz klimata pārmaiņām.

Pirmajā laboratorijā koncentrēsimies uz vizuālās mākslas tehnikām – plakātu, komiksu, zīnu un citu vizuālās izpausmes veidu apgūšanu, lai efektīgi uzrunātu apkārtējos cilvēkus un plašāku sabiedrību par vides, ekoloģijas un klimata pārmaiņu tēmām. Taču radīšanas procesā, lai nenotiktu atgriešanās ikdienas patēriņā, mūsu uzdevums ir izprast, kā var pielietot un pārstrādāt jau esošus materiālus, lai radītu līdzvērtīgu galadarbu.

Kāpēc šīs darbnīcas saucam par laboratorijām? Jo laboratorija ir vieta, kur, savienojot atsevišķus elementus un eksperimentējot, rodas kas jauns. Projekta komanda kā katalizatori vēlas kopā ar jauniešiem radīt reakciju. Tieši jauniešu radītais saturs un idejas virzīs projektu un veidos materiālu galarezultātā tapušajam zīnam, performancēm un noslēguma cirka izrādei. Šis ir uznāciens jauniešiem un iespēja brīvā vidē dalīties ar jau zināmo un apgūt jaunas prasmes.

Šī ir lieliska iespēja, tādēļ aicinām skolotājus, vecākus, jauniešu organizāciju darbiniekus un citus kultūras un vides aktīvistus rosināt savus apkārtnes aktīvākos jauniešus pieteikties!


Seko jaunumiem:  Facebook grupa: “Circus for Climate”
Instagram: circusforclimate

Jautājumu gadījumā rakstiet: anna.eglite@cirks.lv

Vairāk par projektu šeit.


Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 231 636 eiro.

Projekts Nr.EEZ/2021/1/16, kuru īsteno VSIA “Rīgas cirks” un sadarbības partneris “Acting for Climate” ar nosaukumu “Cirks klimatam” (“Cirks par klimata pārmaiņām”), ir tapis ar atbalstu no Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014. – 2021.gada perioda programmas „Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” projektu iesniegumu atklātā konkursa „Atbalsts profesionālās mākslas un kultūras produktu radīšanai bērnu un jauniešu auditorijai” un saņem dotācijas 196 890.65 eiro apmērā no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ grantiem un Valsts līdzfinansējumu 34 745.42 eiro apmērā. Projekta realizācijas laiks ir no 2022. gada 1. marta līdz 2023. gada 31. jūlijam.

Vairāk informācija par EEZ Grantiem atrodama ŠEIT.