Mārīte Milne

18.06.2019.

“Tas pat nav gluži darbs, tas bija dzīvesveids. Tas nebija gājiens uz darbu, tas bija gājiens uz mājām.” Tā par savu pieredzi Rīgas cirkā stāsta Mārīte Milne, kura šeit nostrādājusi dažas sezonas par biļešu kontrolieri. Jau no bērnības cirks viņu apbūris kā neparasta un brīnišķīga pasaule. Īsi sakot, kaut kas “wow”. 

 

Mārīte cirkā sāka strādāt 2012. gadā, līdztekus mācībām vidusskolā. Katra diena cirkā esot bijusi atšķirīga, un visu izrāžu laiku vajadzējis pavadīt skatītāju zālē – taču iemīļotie priekšnesumi šo ikdienas rutīnu padarījuši aizraujošu un neapnicīgu.

“Tā sajūta bija tāda, ka visi vairāk vai mazāk ir vienlīdzīgi,” saka Mārīte. Ne brīdi nav licies, ka pastāvētu liels nošķīrums starp māksliniekiem un apkalpojošo personālu. Cirks esot draudzīga pasaule, kur visi ir viena liela ģimene.  

Pēc aiziešanas no darba cirkā Mārīte apmeklējusi katru jauno Rīgas cirka programmu, jo bez cirka viņa nevarot. 

Pateicamies Mārītei par sarunu. Ieraksts diemžēl tehnisku iemeslu dēļ nav pieejams.

Sarunas atšifrējums lasāms ŠEIT.

 

Visi projekta dalībnieki: 

Aivars Meistars / Alīna Kešāne Anna Armand Baiba Reinika / Dace Pecolli Darius Ščesnulevičius Dzintra ŽildeGeorgijs Sokolovskis / Gunta Virkava Iveta Girtakovska / Lauris Cepurītis / Marija Lase / Mārīte Milne / Raitis Ašmanis / Ramona Sniega / Valērijs Komisarenko / Vija Veita / Vilnis Nerets / Gabriels Gots / Darja Golobokih