Georgijs Sokolovskis

08.06.2019.

Šī stāsta varonis Georgijs Sokolovskis nostrādājis Rīgas cirkā tikai vienu sezonu un par cirku saka, ka tas esot purvs. Purvs šī vārda labākajā nozīmē, jo cirks ievelk un piesaista uz mūžu. Savās atmiņās Georgijs stāsta par savu tikšanos ar Rīgas cirka ilggadējo vecāko uniformistu Andreju Andersonu, kurš Rīgas cirkā nostrādāja visu mūžu, kā arī citām leģendārām personībām un smieklīgiem notikumiem, kurus piedzīvojis, strādājot cirkā.

Uniformists — to varētu saukt vienkārši par cirka strādnieku, taču nemaz tik vienkāršs šāds amats nav. Jēdziens “uniformists” radies no vārda “uniforma” jeb parādes tērpa, ko šis cirka darbinieks valkā, veicot savus pienākumus manēžā. 


Tieši uniformisti ir tie, kuri nodrošina dinamisku cirka izrādes gaitu un atvieglo mākslinieku darbu. Viņi izklāj, sakārto vai saritina paklāju, pasniedz māksliniekiem nepieciešamos rekvizītus, uzrauga priekšnesumus ar dzīvnieku piedalīšanos, kā arī paši dažkārt piedalās izrādēs. 

Intervija krievu valodā.

Foto: Ieva Epnere

Atpakaļ uz sarakstu


Visi projekta dalībnieki: 

Aivars Meistars / Alīna Kešāne Anna Armand Baiba Reinika / Dace Pecolli Darius Ščesnulevičius Dzintra ŽildeGeorgijs Sokolovskis / Gunta Virkava Iveta Girtakovska / Lauris Cepurītis / Marija Lase / Mārīte Milne / Raitis Ašmanis / Ramona Sniega / Valērijs Komisarenko / Vija Veita / Vilnis Nerets / Gabriels Gots / Darja Golobokih