Cirks pilsētā

11.09.2021.

“Cirks pilsētā” ir aizraujoša bezmaksas interaktīvā izrāde Rīgas pilsētvidē.

Sekojot kartē norādītajiem kontrolpunktiem Rīgas centrā, jums ir iespēja ne tikai uzzināt ko vairāk par Rīgas cirka vēsturi, bet arī pašiem iemācīties īpašus trikus, ko sagatavojuši cirka mākslinieki. Šī ir iespēja atklāt Rīgas cirka daudzveidību, iepazīstot gan klasiskā cirka tradīcijas, gan arī svinot laikmetīgā cirka formas.

Izrādes sākuma punkts ir pie Rīgas cirka ēkas, Merķeļa ielā 4. Tur skatītājus sagaidīs informatīvs plakāts, kur, noskenējot pirmo QR kodu, būs iespēja uzzināt par spēles gaitu un nākamajiem kontrolpunktiem, no kuriem daļa ir redzama uzreiz, bet daļa atklāsies izrādes laikā.

Kopumā pilsētvidē ir atrodamas 10 plāksnītes ar QR kodiem – 5 plāksnītes atklāj cirka mākslinieku performances, savukārt 5 papildu plāksnītes, kuru lokācijas kartē atklājas spēles gaitā,  dos iespēju pašiem iemācīties dažus trikus.

Kontrolpunkti nav izvēlēti nejauši – izraudzītas vietas, kas saistītas ar Rīgas cirka vēsturi – katrā punktā būs iespēja uzzināt par notikumiem, kas cirku saista ar konkrēto vietu. Līdz ar to spēle ir ne tikai izklaidējoša, bet arī vēsturiski izglītojoša.

Kartē šie kontrolpunkti parādās sekojoši – sarkanie punkti ir performances un zilie punkti, kas atklājas laika gaitā, ir triki. Aizejot uz katru nākamo performances punktu, skatītājam kartē atklāsies jauna trika jeb zilā kontrolpunkta lokācija.

Skatītājiem būs nepieciešams viedtālrunis ar interneta pieslēgumu un skaņu/austiņām, laba kompānija un laika apstākļiem atbilstošs apģērbs.

Izrādes režisors ir Džeisons Duprī (Jason Dupree), cirka režisors un mākslinieks no Lielbritānijas, kurš stāsta, ka šis projekts sasaucas ar tēmām, kas viņu interesē jau ilgāku laiku: “Es nu jau vairākus gadus spēlējos ar ideju, kas ir cirks, kur tas varētu būt sastopams un kāda skatuve tam vajadzīga. Šis projekts man un Rīgas cirka komandai deva iespēju spert soli ārpus cirka arēnas un doties ārā – pie cilvēkiem. Šis ir mans pirmais kopdarbs ar Rīgas cirku, un es patiešām izbaudīju šo sastrādāšanos ar “Pilsētas” projekta māksliniekiem. Tā kā esmu pārcēlies uz Rīgu, šķiet, arī es sevi varētu pieskaitīt šiem “Pilsētas” māksliniekiem. Pārcelšanās man bija zināms izaicinājums, bet līdz ar cirka mākslinieku un Rīgas cirka komandas iepazīšanu esmu šeit labi iejuties. Esmu pateicīgs par šo sadarbību un ar nepacietību gaidu mūsu nākamos kopprojektus.”

“Cirks pilsētā” pieejams visiem interesentiem bez maksas un to iespējams baudīt jebkurā diennakts laikā. Pastaiga ilgst aptuveni 2 stundas, taču katrs šo maršrutu var iet savā tempā – to iespējams sadalīt arī pa vairākām reizēm.

Punktu apmeklēšanas secība ir katra spēles dalībnieka brīva izvēle, tomēr loģiskākais maršruts veidosies, dodoties virzienā uz Alfrēda Kalniņa ielu un tālāk – pretēji pulksteņrādītāju virzienam. Kad visi kontrolpunkti būs atrasti, skatītājs būs ticis pie vairākiem burtiem, kurus, saliekot kopā vārdā un ievadot paroles lauciņā, izrādes skatītāji iegūs pieeju fināla priekšnesumam.

– KĀ LIETOT

  • Meklē Rīgas pilsētvidē sarkanas plāksnītes ar īpašu QR kodu (kopumā ir 10 plāksnītes)
  • Noskenē kodu ar savu viedtālruņa foto aplikāciju (atsevišķa aplikācija nav nepieciešama)
  • Skaties video un kartē uzzini lokācijas pārējiem priekšnesumiem (kopā 5 sarkanie punkti) un trikiem (kopā 5 zilie punkti)
  • Pēc katra trika noskatīšanās lapā būs atrodams burts (kopā 5), kas kopā izveidos atslēgvārdu jeb paroli, ko spēles beigās jāatmin
  • Ievadi paroli šajā saitē, lai noskatītos pārsteiguma video

Pārliecinieties par spēles koordinātām kartē, un lai piedzīvojumiem bagāta visu spēles pieturpunktu atrašana! Veiksmi un izdošanos!

#cirkspilseta | #circusinthecity | #цирквгороде

Režisors: Džeisons Duprī (Jason Dupree)
Cirka mākslinieki: Gabriels Gots, Valērijs Komisarenko, Dmitrijs Pudovs, Aleksejs Smolovs, Maija Sukute
Video mākslinieks: Uvis Leskavnieks
Mūzika: “Mare”, Kaktiņš Stūrītis
Balss: Āris Matesovičs
Vēsturniece: Elvīra Avota
Projekta vadītāja: Ieva Ozoliņa


Izrādi atbalsta:
Rīgas dome, Valsts Kultūrkapitāla fonds

Paldies:
SIA “Rīgas nami” kinoteātris Splendid Palace, SIA “Rīgas Centrāltirgus”, SIA “Spīķeru nami”, SIA “Rīgas meži”, kafejnīca “Tims Mints”, kafejnīca “Doma Dārzs”.