RE RĪGA!: Be Flat “Double You”

27.06.2022.

Turpinām iepazīstināt ar festivāla RE RĪGA! izrādēm. Festivāls šogad norisināsies Rīgas centrā un Pārdaugavā no 17.–21. augustam. Pilna programma – ŠEIT.

Foto: Jan Slangen, Circusögraphy

Par “Be Flat” izrādi “Double You”

Iestudējums “Double You” ir sociāls cirka eksperiments, kas pēta robežas un identitāti. Patiesībā tās ir vienlaikus notiekošas divas izrādes – savstarpēji saistītas, taču katram skatītājam ir iespēja piedzīvot tikai daļu no spēles laukuma. Pieci mākslinieki dala divas skatuves, atdalītas ar sienu. Rezultāts – izrāde bez robežām, kur katrs skatītājs tiek pie unikālas skatīšanās pieredzes.

“Double You” ir cirka mākslas kompozīcija, kas stāsta par FOMO jeb “Fear of Missing Out”. Skatītāji ir sadalīti divās grupās, un katra grupa redz tikai to priekšnesumu, kas notiek uz skatuves tam priekšā, bet neredz skatuvi aiz sienas. Tomēr gaismas, ēnas un skaņas no abām izrādēm ceļo arī uz skatītāju grupu aiz sienas, raisot skatītājos jautājumus: “Kāpēc es sēžu šajā pusē?”, “Kas notiek otrā pusē?”, “Ko es palaižu garām?”.

Izrādē “Double You” bez apvienības “Be Flat” cirka māksliniekiem un apvienības dibinātājiem Varda Mortjē un Tomasa Dekestekera piedalās vairāki citi laikmetīgā cirka un ielu mākslas pārstāvji – Mehdi Delanoeije, Dario Tabakovs Tarss Van Der Vērents. Viņu dažādās prasmes veido neizsmeļamus radošus meklējumus izrādes radīšanas un izrādīšanas procesā.

Par apvienību “Be Flat”

Cirka apvienība “Be Flat”, ko 2017. gadā dibinājuši Vards Mortjē (Ward Mortier) un Tomass Dekestekers (Thomas Decaesstecker) par savu galveno uzdevumu ir izvēlējušies vienlīdzību. Viņu mērķis ir uzstāties visiem, satuvināt cilvēkus no dažādām vidēm un iedvesmot skatītājus. Be Flat darbi vienmēr ir saistīti ar īpašas saiknes viedošanu starp mākslinieku un skatītāju, vienmēr atstājot vietu interpretācijai un subjektīvai pieredzei. Tādas tēmas kā apkārtējā vide, kustība un grupas spēks ir sastopami visās viņu izrādēs.

Vards un Tomass radoši satikušies jau 2008. gadā un nāk no parkūra vides, kurā spēj apvienot alkas pēc kustības un mūzikas.


Ilgums: 60 minūtes

Ieteicamais vecums: 6+

 

Izrādes veidotāji

Mākslinieki: Thomas Decaesstecker, Mehdi Delanoeije, Ward Mortier, Dario Tabakov, Tars Van Der Vaerent

Dramaturģija: Craig Weston

Gaismu mākslinieks: David Carney

Skats no malas: Zora Snake, Jesse Huygh, Sander Decuyper, Gianna Sutterlet

Skaņa: Marie-Anne Standaert, Stijn Dickel, Celestin Massot

Tērpi un scenogrāfija: Ella Courvoisier

 

Kur:

tiks precizēts

 

Kad:

trešdien, 17. augustā, 20.00

ceturtdien, 18. augustā, 20.00

 

Biļešu cenas:

Pilna cena: 12 EUR

Biļete ar atlaidi (jauniešiem līdz 25 gadiem, pensionāriem, personām ar invaliditāti, Cirka skolas audzēkņiem) : 7 EUR