FOTO: Atskats uz BETA CIRCUS Training week #4

11.03.2022.

Maģijas, iluzionisma, dažādu citu cirka disciplīnu, kā arī dejas, teātra, scenogrāfijas un citu jomu profesionāļiem marta sākumā bija lieliska iespēja piedalīties jaunās maģijas meistarklasēm, kuru teorētiskās nodarbības norisinājās Āgenskalnā, Zeļļu ielā 25, bet praktiskās – kultūras centrā “Iļģuciems”.

Projekta BETA CIRCUS mērķis ir pievērsties jaunām laikmetīgā cirka tendencēm un palielināt iespējas māksliniekiem iegūt augsta līmeņa profesionālo apmācību.

Laikā no 2. līdz 9. martam risinājās starptautiskā projekta BETA CIRCUS apmācību cikla pēdējā nedēļa. Pēc vesela gada ceļojuma, kura laikā 12 dalībnieki no dažādām valstīm piedalījās apmācībās, konferencēs un pieredzes apmaiņā Serbijā, Itālijā, Portugālē un Latvijā, projekts noslēdzās ar pēdējo projekta posmu ar mērķi #IZMĒĢINĀT. Rīgā projekta dalībniekiem bija iespēja izmēģināt apgūtās prasmes jaunās maģijas disciplīnā, pārbaudot savas turpmākās karjeras iespējas šajā jomā. Jaunās maģijas mākslinieces un teorētiķes Valentīnas Loso (FR) vadībā BETA CIRCUS dalībnieki ieguva atbalstu un mentoringu jaunās maģijas rakstībā un dramaturģijā, tādā veidā iegūstot nepieciešamās zināšanas šādu izrāžu veidošanā.

9. martā Rīgā, kultūras centrā “Iļģuciems”, tika prezentēts šī gadu ilgā projekta rezultāts – publiska uzstāšanās. Pēc uzstāšanās Rīgā dalībnieki devās uz Novi Sadu (Serbija), kur atkārtoja šo uzstāšanos un noslēdza projektu.

Projektā piedalījās Aleš Hrdlička, Annika Hemmerling, Berna Huidobro, Danka Sekulovic, Enrico Mazza, Francesca Hyde, Hazel Lam, Luuk Brantjes, Maxime Weinmann, Robin Beer, Salla Hakanpää un Tom Cassani. Šie ir 12 topošie jaunās maģijas talanti, kuru vārdus ir vērts paturēt prātā un kuri iespējams kļūs par Eiropas jaunās maģijas disciplīnas nākotni.

Šī gada jūlijā paredzēts prezentēt BETA CIRCUS dokumentālo video, kurā būs iespēja vairāk uzzināt par katru no šiem Eiropas jaunajiem māksliniekiem. Sekojiet līdzi informācijai!

BETA CIRCUS ir starptautisks projekts, kura partneri ir Busssola (Portugāle), Teatro Necessario (Itālija), Ludifico (Serbija) un Rīgas cirks (Latvija), un kuru līdzfinansē no Eiropas Savienības programmas Radošā Eiropa. BETA CIRCUS mērķis ir pievērsties jaunām laikmetīgā cirka tendencēm un palielināt iespējas māksliniekiem iegūt augsta līmeņa profesionālo apmācību valstīs, kurās trūkst augsta līmeņa apmācību cirka mākslās un kur cirks kā laikmetīgās mākslas novirziens ir mazāk atzīts.

Šī programma atbalsta topošo profesionāļu apmācību, pamatojoties uz starptautisku mobilitāti, un sniedz iespēju spert soli uz priekšu, padarot savu karjeru starptautiskāku un iepazīstinot viņus ar jaunu estētiku un paņēmieniem, šajā gadījumā – jauno maģiju.

Kas ir jaunā maģija?

Vairāk par to, kas ir BETA CIRCUS un kas ir šī projekta mērķi, lasiet ŠEIT.

Foto: Krīstīne Madjare