Cirka pedagoģija. Seminārs.

28.09.2017.

Piektdien, 6. oktobrī Latvijas Kultūras akadēmijā notiks Latvijas Kultūras ministrijas un VSIA “Rīgas cirks” organizēts seminārs interešu izglītības profesionāļiem “Cirka apmācības pamati”. Semināru vadīs un sarunā piedalīsies pieredzējušas cirka pedagoģes Sēla Vanvika un Lea Moksnesa no Ziemeļvalstīm, kur cirka pedagoģija pēdējas desmitgades laikā ir ievērojami attīstījusies un ieņēmusi stabilu vietu interešu izglītībās sistēmā (Norvēģijā, piemēram, šā gada jūnijā cirka apmācības programma tika iekļauta nacionālajā kultūras skolu apmācībā). 

Seminārā par cirka pedagoģijas pamatiem tiks runāts par to, kāpēc cirks ir vērtīga aktivitāte, ko nodarbošanās ar cirku var iemācīt dažāda vecuma cilvēkiem, kādas metodes izmanto cirka pedagoģijā, kā arī, kā strukturēt nodarbības un izstrādāt ilgtermiņa mācību saturu.

“No septembra pie mums darbojas Rīgas cirka skola, kurā nodarbības ar lielu interesi apmeklē gan bērni, gan pieaugušie. Mums ir svarīgi celt mūsu pasniedzēju kvalifikāciju un veicināt cirka izglītības attīstību kopumā. Šī ir lieliska iespēja mācīties no pedagogiem, kam ir ne tikai liela praktiskā pieredze, bet arī stabilas akadēmiskā vidē apgūtas zināšanas par mācību procesu un metodēm. Ziemeļvalstis noteikti ir līderi šajā jomā,” saka Rīgas cirka izglītības programmas vadītāja Māra Pāvula.

Seminārs paredzēts cirka pasniedzējiem, kā arī skatuves mākslas jomas profesionāļiem un pasniedzējiem, kuriem interesē cirka pedagoģija; seminārs notiks LKA telpās Ludzas ielā 24, 2. auditorijā no plkst. 10.00 – 17.00. Dalībniekiem iepriekš jāpiesakas, aizpildot anketu: http://ej.uz/cirkapedagogija

No 7. – 9. septembrim pasniedzējas vadīs arī praktisko semināru cirka pedagogiem un konsultēs Rīgas cirka skolu par ilgtermiņa tālākās darbības attīstību.

Semināra pasniedzējas:

Sēla Vanvika (Seela Wanvik, 1976) dzimusi Norvēģijā, vēlāk mācījusies Somijā un Zviedrijā, kur apguvusi cirka disciplīnas un teoriju. Ar cirku Sēla nodarbojas kopš 13 gadu vecuma, laika gaitā apgūstot tādas cirka disciplīnas kā hula-hoop, trapece, pāru akrobātika un stāja uz rokām, kā arī dažādas dejas, tostarp stepu un breiku. Bakalaura grādu cirka pedagoģijā Sēla ieguva Turku, Somijā. Sēlai ir plaša praktiskā pedagoģiskā pieredze —  kopš 19 gadu vecuma viņa vada cirka nodarbības. Šobrīd Sēla dzīvo Trondheimā, Norvēģijā, kur vada cirka nodarbības gan bērniem, gan jauniešiem, papildus strādājot arī pie jauno Norvēģijas imigrantu programmas, kur cirka apmācība tiek izmantota kā viens no labākas integrācijas elementiem.

Līna Elizabete Lea Moksnesa (Linn Elisabeth Lea Moxness, 1983) ar cirku nodarbojas kopš 14 gadu vecuma. Norvēģijā beigusi cirka skolu, vēlāk ieguvusi cirka pedagoģijas bakalaura grādu. Uzrakstot akadēmisko darbu par cirka pedagogiem Norvēģijas kultūras skolās, ieguvusi maģistra grādu mākslas pedagoģijā. Līnai ir arī plaša skatuviskā pieredze, taču ar laiku viņa sapratusi, ka visvairāk vēlas nodarboties ar cirka pedagoģiju. Šobrīd Līna strādā Trondheimas pašvaldības kultūras skolā, vada nodarbības nacionālajā imigrantu programmā, raksta, iestudē un producē — visas viņas nodarbošanās ir saistītas ar cirku.

Pasākumus atbalsta EEZ divpusējās sadarbības fonds un Latvijas Kultūras ministrija.

Seminārs norisināsies LKA Ludzas ielā 24, 2. auditorijā.

Semināra programma:

9.30 – 10.00 Reģistrācija

10.00 – 13.00 Semināra pirmā daļa (kāpēc cirks ir vērtīga nodarbe, mācību metodes, nodarbību  un mācību satura plānošana)

13.00 – 14.00 Pusdienu pārtraukums

14.00 – 17.00 Semināra otrā daļa (mērķi un  vadlīnijas, kāpēc un kā veidot izrādes)

Piesakies:

http://ej.uz/cirkapedagogija

 

Foto: Kristian Wanvik