Rīgas cirka rezidenču programma: Taigi Cirkas

01.07.2024.

Apvienība Taigi cirkas (Lietuva) Rīgas cirka rezidenču programmā šogad no 3. līdz 16. augustam strādās pie divām izrādēm.

Topošā izrāde “inTENSE” balstīta vēlmē “padarīt spēkus redzamus”. Māksliniekus iedvesmojusi gan arhitektūra, gan anatomija, gan cilvēku sabiedrības uzbūve un tās struktūras, kur dažādi makro un mikro spēki vai nu ir līdzsvarā, vai ārpus tā. Atsaucoties uz Lūka Tērnera “Metamodernisma manifestu”: “…mainīgais stāvoklis starp ironiju un patiesumu, naivitāti un zināšanām, relatīvismu un patiesību, optimismu un šaubām, meklējot daudzveidīgus un neskaidrus apvāršņus. Mums ir jāiet uz priekšu un jāsvārstās!” izrādes autori pēta, kā būt līdzsvarā un ārpus tā, sasniedzot neveiksmes punktu un atgriežoties sākotnējā stāvoklī.

Savukārt izrāde “Saucisson”, ar kuru “Taigi cirkas” mākslinieces Izabele Kuzelīte un Elena Kosoveca šogad maijā kļuva par circusnext laureātēm, apspēlē cirka mākslinieku svētās attiecības ar paša izvēlēto cirka disciplīnu – sirreālā gaisotnē tiek nojauktas robežas starp visām disciplīnām un to ierasto estētiku.
Rezidences laikā “Saucisson” darbizrādi varēs redzēt festivālā RE RĪGA!

Laikmetīgā cirka apvienība “Taigi Cirkas” dibināta 2016. gadā Viļņā, Lietuvā. Tās galvenais mērķis ir, izmantojot cirka disciplīnas kā mediju, stāstīt godīgus stāstus, kas rodas no apvienības mākslinieku individuālajām un kolektīvajām pieredzēm.
“Taigi cirkas” radošo komandu veido Konstantīns Kosovecs, Elena Kosoveca un Izabele Kuzelīte.

   Topošās izrādes “inTENSE” publicitātes foto


Topošās izrādes “Saucisson” publicitātes foto


PAR REZIDENČU PROGRAMMU

Rīgas cirka rezidenču programma ir radīta ar mērķi piedāvāt cirka mākslas/starpdisciplināru laboratoriju jauniem mākslinieciskajiem meklējumiem un praksēm.

Rezidence paredzēta māksliniekiem, kuri vēlas strādāt pie jaunu cirka izrāžu idejām.
Rezidences notiek Rīgas cirka ēkā, kas ir viena no senākajām cirka ēkām Eiropā. Būvēta 1888. gadā, tā no jauna vēra durvis pēc pārbūves 2022. gada 30. novembrī un šobrīd ar atbilstošo aprīkojumu ir viena no retajām vietām Baltijas reģionā, kas spēj nodrošināt atbilstošu vidi cirka izrāžu tapšanai. Vairāk – ŠEIT.


Atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds, circusnext, ES