Veltījums Ukrainai: Lekuči Creative Collective

16.10.2023.

Mākslinieku apvienība “Lekuči Creative Collective” no Ukrainas viesosies Rīgas cirkā ar laikmetīgās dejas un fiziskā teātra izrādi “Tear” (“Asara”) un dejas īsfilmu “Tell Me – Де Ти”.  Pasākums pieejams bez maksas, bet brīvbiļetes pieejamas ierobežotā skaitā.

Foto no izrādes: ŠEIT.


Kad: 16. novembrī plkst. 20.00

Kur: Rīgas cirkā

Ieteicamais vecums: 12+

Izrādes garums: 66 minūtes.

Īsfilmas garums: 12 min


Valsts svētku nedēļā atceramies, cik katrai valstij un tautai svarīga ir neatkarība, un atbalstām Ukrainas tautu cīņā par valsti un brīvību. Sadarbībā ar festivālu Re Rīga! Rīgas cirkā viesosies mākslinieki no Ukrainas – laikmetīgās dejas un fiziskā teātra apvienība “Lekuči Creative Collective” ar izrādi “Tear” un dejas īsfilmu “Tell Me – Де Ти”. Pasākumā būs iespējams ziedot Ukrainas atbalstam.

“Lekuči Creative Collective” Baltijas jaunajiem cirka māksliniekiem arī piedāvās fiziskā teātra un klaunādes meistarklasi.

Par izrādi  “Tear”

Iestājas tumsa. Nē, vispirms salūta vietā krīt raķetes, tad iestājas tumsa, un tad – tajā tumsā – cilvēki meklē gaismu, un vienīgā vieta, kur to atrod – savās sirdīs. Asaras birst. Un dvēseli plosa nemitīgs emociju konflikts – “vai manā dvēselē var sadzīvot mīlestība un karš?”, jautā katrs izrādes “Asara” tēls.

“Lekuči Creative Collective” – jauna lietuviešu-ukraiņu teātra kompānija, radusies kara vidū, mēģina runāt par vispārcilvēciskām vērtībām, kuras apdraud vardarbība.


Par īsfilmu

Pirms izrādes būs iespēja noskatīties Marijas Koreņevas un Sandro Garibašvili laikmetīgās dejas īsfilmu “Tell Me – Де Ти” – dejas formā izteiktu skaudru stāstu par notikumiem kara plosītajā Ukrainā.
Kā mūsu ķermenis reaģē uz kara vardarbību? Kā psihe cīnās ar visaugstākajiem draudiem mūsu labklājībai un drošībai? Kādas ir sajūtas, aizejot no mājām, nezinot, vai kādreiz būs iespēja atgriezties? Šī deju īsfilma ir Ukrainas kara radīto iekšējo sajūtu seku izpēte. Četri dejotāji izdzīvo emocijas un robežstāvokļus, kādos cilvēku noved karš, izsakot tos caur deju, dzeju un vizuālu stāstījumu.


Par mākslinieku apvienību “Lekuči Creative Collective”

Apvienību “Lekuči Creative Collective”, kas Ukrainā pazīstama ar nosaukumu “The 5th Floor Studios”, radījuši divi mākslinieki – dzejnieks, dejotājs un producents Sandro Garibašvili, kā arī aktrise, režisore un pedagoģe Marija Koreņeva. Abi studējuši mūsdienu klaunādes tēva Žaka Lekoka metodēs balstīto fizisko teātri. 2005. gadā Čikāgā (ASV) dibinājuši apvienību “Eleffant-Foot”, vadījuši klaunādes un bufonādes meistarklases. Marija pēc atgriešanās Ukrainā, Harkivā dibinājusi fiziskā teātra skolu, vadījusi improvizācijas teātra nodarbības un strādājusi arī kā geštaltterapeite. Sandro bijis idejas autors, producents un dalībnieks virknē skatuves iestudējumu Čikāgā, Bostonā un daudzviet Eiropā. Kopā ar Konstantīnu Zoriku uzņēmis pasaules kinofestivālos pamanīto filmu “The Hill” un ir arī viens no īsfilmas “Tell Me – Де Ти?” autoriem.

Apvienība “Lekuči Creative Collective” dažādu žanru un tehniku darbos dejas formā veido dialogu ar skatītāju.

Režisore:

Marija Koreņeva (Maria Koreneva)

Horeogrāfs:

Sandro Garibašvili (Sandro Garibashvili)

Aktieri:
Marija Bondarenko (Maria Bondarenko)
Sandro Garibašvili (Sandro Garibashvili)
Aļona Gavrilenko (Alena Gavrilenko)
Boriss Hadlevskis (Boris Hadlevsky)
Agne Naujokaite (Agnė Naujokaitė)
Jone Sestakauskaite (Jone Sestakauskaite)
Marija Susla (Maria Susla)


Apmeklējot pasākumu, jūs piekrītat, ka publicitātes nolūkos:

• varat tikt fotografēts un filmēts;

• jūsu attēls var tikt izmantots TV un interneta translāciju laikā, filmās, fotogrāfijās, audiovizuālajos ierakstos u.c. masu mediju publikācijās.