Sarunas par cirku — Johans Floks

17.05.2017.

Trešdien, 23. maijā plkst. 18:00 Kaņepes Kultūras centrā sāksies VSIA “Rīgas cirks” organizēts pasākumu cikls – Sarunas par cirku. Cirks mainās, Rīgas cirks piedzīvo pārmaiņas. Pirmajā sarunā cirka mākslas organizāciju eksperts Johans Floks (Yohann Floch) palīdzēs apjaust mūsdienu cirka daudzveidību, kā arī izprast cirka mākslas žanra un industrijas īpatnības.

VSIA “Rīgas cirks” piedzīvo pārmaiņas – tiek veidota jauna darbības stratēģija, lai tas kļūtu par starptautisku, mūsdienīgu un tradīcijām bagātu mākslas centru, kas rada un uzņem daudzfunkcionālus cirka mākslas, mūzikas, dejas un citu starpdisciplināru mākslas formu pasākumus.

Lai izprastu, kā mainījies cirks pasaulē, kas ir šī brīža cirka aktualitātes, kā cirks mijiedarbojas ar citiem mākslas žanriem, aicinām uz sarunām par cirku 23. maijā plkst. 18:00 Kaņepes Kultūras centrā. Galvenais runātājs būs pieredzējis cirka mākslas organizāciju eksperts no Francijas, starptautiskā tīkla FACE dibinātājs un vadītājs Johans Floks (Yohann Flock).

“Šajā darbības posmā mums ir īpaši svarīgi iesaistīt visus tos, kuriem interesē Rīgas cirka attīstība, kuri var pievienot savas idejas un atbalstu. Sarunas par cirku kalpos par labu platformu domapmaiņai un izpratnes veicināšanai. Plānojam sarunu gaitā atklāt visdažādākos cirka krustpunktus ar citām nozarēm, katru reizi uzaicinot kādu bagātinošu un pieredzējušu runātāju,” plānus atklāj Rīgas cirka valdes locekle Ināra Kehre.

“Stāstīšu par mūsdienu cirka daudzveidību un cirka mākslinieku jauno paaudzi. Iedziļināsimies vairākos starptautiskos virzienos, apskatot fragmentus no Eiropas, Austrālijas, Latīņ un Ziemeļamerikas mākslinieku veidotām izrādēm. Runāsim arī par cirka mākslas žanra un industrijas īpatnībām – izglītības un treniņu procesu, radošo procesu un izrāžu veidošanas, kā arī producēšanas un viesizrāžu organizēšanas modeļu specifiku,” par pirmajās sarunās gaidāmo atklāj Johans Floks.

Uz sarunām īpaši gaidīti mākslas, arhitektūras un citu nozaru studenti, kā arī profesionāļi, kam interesē cirka attīstība Latvijā. Ieeja bez maksas. Saruna notiks angļu valodā.

Nedēļā no 22. maija Johans Floks konsultēs Rīgas cirku stratēģijas veidošanas jautājumos.