Rīgas cirka stāsti

20.11.2018.

Rīgas cirks izstrādā mutvārdu vēstures arhīvu par cirka jomu Latvijā. Projekts iecerēts, domājot par šī gada nozīmīgajiem notikumiem – Latvijas simtgades svētkiem, Rīgas cirka 130 gadu jubileju un tradicionālā cirka 250 gadu jubileju.

Projektā savāktos stāstus klausieties un lasiet ŠEIT.

Projekta “Rīgas cirka stāsti” mērķis ir apzināt to personu loku, kuri ir daļa no Rīgas cirka jaunākās vēstures. Latvijas simtgade ir labākais laiks tā paveikšanai, jo arī šie cilvēki dažādos Rīgas cirka attīstības periodos ir veidojuši Latvijas valstiskumu cirka mākslas kontekstā.

Tajā paredzēti trīs posmi:
1) Rīgas cirka vēsturisko materiālu krājuma apzināšana un mutvārdu vēstures liecību dokumentēšana – līdz 2018. gada decembrim;
2) Digitālās ekspozīcijas izveide – līdz 2019. gada decembrim;
3) Interaktīva izstāde par Rīgas cirka vēsturi – 2020. gadā.

Ideja par šo projektu radusies līdz ar Rīgas cirkā pieejamā arhīva dokumentālo materiālu apguvi, izvērtēšanu un personāliju apzināšanu. Tā kā Rīgas cirks šobrīd atrodas pārmaiņu posmā, ceļā uz jaunu darbības modeli, ir īstais laiks pētīt un novērtēt esošo mantojumu un uz tā bāzes radīt laikmetīgas kultūras vērtības. Tā kā līdz šim Rīgas cirka darbība paplašinātā veidā nav bijusi apkopota vienotā resursā, jauns pētījums par šo mākslas jomu ar bagātu audiālo un vizuālo materiālu, kas būtu pieejams plašai sabiedrībai, nenoliedzami iegūtu nozīmīgu loma Latvijas skatuves mākslas vēstures izpētē un dokumentēšanā.

Latvijas Radio sižets par projektu pieejams ŠEIT.


Projektu īsteno:
Projekta “Rīgas cirka stāsti” organizators ir VSIA “Rīgas cirks”. Projekta pirmais posms top sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmijas Zinātniskās pētniecības centru – pie projekta strādāja LKA Zinātniskās pētniecības centra zinātniskā asistente Agnese Treimane un studējošie – apakšprogrammas “Kultūras socioloģija un menedžments” studente Marita Sanžarevska, apakšprogrammas “Kultūras un mākslu studijas” studentes Elvīra Avota un Renāte Saulīte. Interviju rediģēšanu veic Latvijas radio vecākā korespondente Māra Rozenberga un skaņu operators Renārs Šteimanis.

Finansētājs:
Valsts Kultūrkapitāla fonds