Vēsture

Cirka stāsti

Projekta RĪGAS CIRKA STĀSTI mērķis ir apzināt cilvēku loku, kas ir daļa no Rīgas cirka jaunākās vēstures. Šajā lapā pieejamas projekta gaitā gūtās mutvārdu liecības, sarunu atšifrējumi un fotoattēli. Laika gaitā stāstu krājums tiks papildināts.

VAIRĀK PAR PROJEKTU

Ideja par šo projektu radusies līdz ar Rīgas cirkā pieejamā arhīva dokumentālo materiālu apguvi, izvērtēšanu un personāliju apzināšanu. Tā kā Rīgas cirks šobrīd atrodas pārmaiņu posmā, ceļā uz jaunu darbības modeli, ir īstais laiks pētīt un novērtēt esošo mantojumu un uz tā bāzes radīt laikmetīgas kultūras vērtības. Tā kā līdz šim Rīgas cirka darbība paplašinātā veidā nav bijusi apkopota vienotā resursā, jauns pētījums par šo mākslas jomu ar bagātu audiālo un vizuālo materiālu, kas būtu pieejams plašai sabiedrībai, nenoliedzami iegūtu nozīmīgu loma Latvijas skatuves mākslas vēstures izpētē un dokumentēšanā.

Šajā Latvijas valsts simtgades projektā paredzēti trīs posmi:

  • Rīgas cirka vēsturisko materiālu krājuma apzināšana un mutvārdu vēstures liecību dokumentēšana – līdz 2018. gada decembrim,
  • digitālās ekspozīcijas izveide – līdz 2019. gada decembrim,
  • nākotnē esam iecerējuši arī interaktīvu izstādi par Rīgas cirka vēsturi.

Latvijas Radio sižets par projektu pieejams šeit.

Projekta “Rīgas cirka stāsti” veidotājs ir Rīgas cirks. Mutvārdu vēstures liecību dokumentēšanas posms tapa sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmijas Zinātniskās pētniecības centru – pie projekta strādāja LKA Zinātniskās pētniecības centra zinātniskā asistente Agnese Treimane un studējošie – apakšprogrammas “Kultūras socioloģija un menedžments” studente Marita Sanžarevska, apakšprogrammas “Kultūras un mākslu studijas” studentes Elvīra Avota un Renāte Saulīte, kā arī Humanitāro zinātņu bakalaure Lauma Vītola. Interviju rediģēšanu veica Latvijas radio vecākā korespondente Māra Rozenberga un skaņu operators Renārs Šteimanis.

Fotogrāfiju autore: Ieva Epnere

Finansētājs: Valsts Kultūrkapitāla fonds


Valsts Kūltūrkapitāla Fonds
Latvija 100