Vēsture

Dzintra Žilde

16.09.2021.

Dzintras Žildes vārds pazīstams ikvienam, kas tuvs ar Rīgas cirku. Sarunā viņa atklāj savas cirka karjeras pirmssākumus. Tas ir stāsts par drosmi, spītu un degsmi, par talantu un profesionalitāti, un to, ko nozīmē būt cirka māksliniekam.

Debitējusi programmā “Cirks uz ūdens” 1964. gadā, enerģiskā un mērķtiecīgā cirka māksliniece pavadījusi cirkā vēl 30 gadus – gan akrobātes, gan gaisa vingrotājas, gan žonglieres lomās, bet vislabāk pazīstama ar saviem dresēto sunīšu numuriem.


Par darbu šajā disciplīnā padomju laikā viņa saņēma „Latvijas Nopelniem bagātās skatuves mākslinieces” goda nosaukumu. Ar mīlestību un maigumu viņa stāsta par saviem dresējamiem špiciem un pūdeļiem.

 

Atpakaļ uz sarakstu


Visi projekta dalībnieki:

Aivars Meistars / Alīna Kešāne / Anna Armand / Baiba Reinika / Dace Pecolli / Darja Golobokih / Darjus Ščesnulēvičs / Dzintra Žilde / Gabriels Gots / Georgijs Sokolovskis / Gunta Virkava / Iveta Girtakovska / Lauris Cepurītis / Marija Lase / Mārīte Milne / Raitis Ašmanis / Ramona Sniega / Valērijs Komisarenko / Vija Veita / Vilnis Nerets

Finansētājs: Valsts Kultūrkapitāla fonds


Valsts Kūltūrkapitāla Fonds