Rezultāti rezidenču programmas uzsaukumam

29.03.2019.

Atsaucoties uz izziņoto pieteikšanos Rīgas cirka rezidenču programmai, ir izvēlētas divas mākslas apvienības, kas savas idejas pētīs un attīstīs šī gada maijā un jūnijā.

Dalībai rezidenču programmā šajā kārtā savu dalību pieteica 28 mākslinieku apvienības no Baltijas un Ziemeļvalstīm. Rūpīgi izvērtējot katras idejas radošo potenciālu, kā arī to piemērotību Rīgas cirka telpu tehniskajām iespējām, tika izvēlēti divi projekti – cirka apvienības Svalbard (Zviedrija) site-specific performance un CuntsCollective (Dānija) starpdisciplināra izrāde “ASK THE BREAD”.


Par Svalbard performanci

Rezidences programmā cirka apvienība Svalbard  strādās pie kabarē izrādes, iedvesmojoties no cirka ēkas un radot projektu tieši šai konkrētajai norises vietai. Izrāde taps, domājot par savstarpējās iecietības un līdzpastāvēšanas jautājumu, kad satiekas dažādas cilvēku pasaules, reizē risinot arī mākslinieka attiecības ar telpu, tās ietekmi uz jau esošo pieredzi, kustību, ķermeni.

Lasīt vairāk…

 


Par CuntsCollective izrādi “ASK THE BREAD”

Topošā izrāde ASK THE BREAD ir multimediāls mākslas projekts, kas radies sadarbojoties performanču grupas CuntsCollective režisorei Tone Haldrup Lorenzon un aktrisēm Vitai Malahovai, Aude Lorrillard, fotogrāfei Vikai Ekstai, komponistam Alberto Barberis.

Projekta nosaukums (tā tiešais tulkojums latviešu valodā būtu “jautā maizei”) radies, iedvesmojoties no Moldāvu dzejnieka Liviu Damiani poēmas “Maize”: “[…]maize nav tikai zīme priekam, maize ir bijusi arī sāpīgs sapnis[…].” Projekta mērķis ir radīt performanci, apvienojot fiziskā teātra metodes un izteiksmes līdzekļus, mūziku, deju un vizuālo mākslu.

Lasīt vairāk…

 


Atbalsta: