Rezidences 2019. gadā – cirka māksliniekiem

04.01.2019.

Rīgas cirks izsludina pieteikšanos cirka māksliniekiem un mākslinieku grupām no Igaunijas, Lietuvas un Ziemeļvalstīm dalībai Rīgas cirka rezidenču programmā. Pieteikšanās termiņš ir šī gada 19. maijs (PAGARINĀTS LĪDZ 24. MAIJAM!) un rezidenču norises laiks – šī gada maijā / jūnijā.

PAR PROGRAMMU

Notiek ar Ziemeļvalstu kultūras punkta atbalstu.

Rīgas cirka rezidenču programma ir radīta ar mērķi būt par jaunu māksliniecisko meklējumu un prakšu starpdisciplināru laboratoriju. Rīgas cirks ir atvērts visdažādāko mākslas jomu māksliniekiem – cirka māksliniekiem, dejotājiem, vizuālās mākslas pārstāvjiem, filmu veidotājiem, dizaineriem, dramaturgiem, u.c. – un vēlas veicināt laikmetīgos mākslas procesus, galveno uzmanību pievēršot cirka attīstībai Latvijā un Baltijā. Lai sekmētu diskusiju un pieredzes apmaiņu starp māksliniekiem, kā arī lai iedrošinātu uz eksperimentiem un sadarbību, Rīgas cirka rezidenču programmas ietvaros vienlaicīgi notiks divas rezidences: vienā strādās cirka mākslinieks/grupa, otrā – kādas citas mākslas jomas autors/-i.

Rezidence paredzēta māksliniekiem, kuri vēlas strādāt pie jaunu cirka izrāžu idejām vai site-specific projekta, kas saistīts ar Rīgas cirku. Projektiem, kuri iekļaus vietējo sabiedrību un/vai māksliniekus būs priekšroka.

Rīgas cirks ir viena no vecākajām cirka ēkām Eiropā. Tā celta 1888. gadā un ir Valsts nozīmes kultūras piemineklis. Pirms 130 gadiem Rīgas cirku dibināja lieliskais cirka mākslinieks, zirgu dresētājs un jātnieks no Vācijas – Alberts Salamonskis. Ēku projektēja pirmais profesionālais latviešu arhitekts Jānis Frīdrihs Baumanis, izmantojot tam laikam progresīvākās būvniecības tehnoloģijas.
Šobrīd Rīgas cirka ēka gaida savu rekonstrukciju un renovāciju, kas sāksies tuvāko gadu laikā. Bet līdz tam ir pēdējā iespēja piedzīvot vēl vecās Rīgas cirka ēkas īpašo auru.

 

PIETEIKŠANĀS

Pieteikšanās termiņš: 19.maijs (PAGARINĀTS LĪDZ 24. MAIJAM!)
Rezultātu paziņošana: 31. maijs
Rezidences norises laiks:  jebkurā laikā no 2019. gada 15. jūlija – 15. septembrim

Iesniedzamie dokumenti:
– Īss rezidences laikā īstenojamā projekta apraksts(t.sk. vēlamais rezidences periods un garums), kā arī informācija par sevi – līdz 3600 zīmēm;
– Vizuālie materiāli (video, fotogrāfijas, skices vai tml.), kas raksturo projekta ideju – pēc izvēles;
– Informācija par projekta īstenošanai nepieciešamajām tehniskajām prasībām;
– Iepriekšējo izrāžu portfolio – pēc izvēles.

Dokumenti jāiesniedz līdz 19.maijam (PAGARINĀTS LĪDZ 24. MAIJAM!), sūtot uz e-pastu:  rezidences@cirks.lv.

Galarezultāts

Rezidences programma paredz, ka tās noslēgumā rezidences mākslinieki iepazīstinās ar savu projektu publiku – prezentācijas, sarunas, izrādes work-in-progress formā.

 

PRAKTISKĀ INFORMĀCIJA

 

PROGRAMMA SEDZ

Ceļa izdevumus (no Eiropas valstīm uz Rīgu un atpakaļ);

Izmitināšanu Rīgas cirka rezidences telpās;

Uzturēšanās dienas naudu 28 Eur/dienā apmērā;

Izrādes sagatavošanas izmaksas 1200 Eur apmērā.

 

MĒĢINĀJUMU / DARBA TELPAS

Cirka arēna (Ø 11 m, nelīdzena grīda, nav iekares iespējas);
Treniņu telpa (7×4,2 m; bez logiem);

Iespēja izmantot cirka rekvizītus (piezemēšanās matrači, vingrošanas matrači, akrobātikas celiņi (2 cm) un cirka skolas rekvizīti – ja projekts paredz vietējās sabiedrības iesaisti;
Iespēja izmantot biroja tehniku.

IZMITINĀŠANA

Vienvietīgās vai divvietīgās istabās (9,5–18,5 m2);
Koplietošanas telpas – virtuve, tualetes, duša.

Rezidences laikā mākslinieki tiks iepazīstināti ar pilsētu un vietējo mākslas vidi.

 

Lai uzzinātu vairāk, lūgums sazināties ar programmas kuratori Odriju Fišeri, rakstot uz e-pastu rezidences@cirks.lv .

Atbalsta: