Ramona Sniega

08.06.2019.

Ramonas Sniegas stāsts nav tikai par viņas pašas sadarbību ar Rīgas cirku, bet arī par leģendāro cirka kolektīvu “Jaunība” un tā izveidotāju Vitoldu Birkhānu.

Ramonai Vitolds iemācījis lielu daļu no tā, ko viņa pati zina par cirku, un daudziem jauniešiem bijis paraugs, kam sekot.


Ar kolektīvu piedaloties dažādos festivālos, Ramona Sniega apceļojusi visu Padomju Savienību un pabijusi ārpus tās robežām. Kolektīvā sākusi darboties četrpadsmit gadu vecumā, uzstājoties piramīdās kopā ar citiem biedriem, no kuriem daudzi joprojām darbojoties cirka jomā. 

Kad Birkhāns pēc uzstājīgiem aicinājumiem devies vadīt cirka skolu Zviedrijā, kolektīva “Jaunība” vadīšanu uzņēmusies Ramona. Par to, kā viņai ar to veicies, un kā ticis organizēts pirmais starptautiskais jauniešu cirka festivāls Rīgas cirkā, klausieties sarunu!

Foto: Ieva Epnere

Atpakaļ uz sarakstu


Visi projekta dalībnieki: 

Aivars Meistars / Alīna Kešāne Anna Armand Baiba Reinika / Dace Pecolli Darius Ščesnulevičius Dzintra ŽildeGeorgijs Sokolovskis / Gunta Virkava Iveta Girtakovska / Lauris Cepurītis / Marija Lase / Mārīte Milne / Raitis Ašmanis / Ramona Sniega / Valērijs Komisarenko / Vija Veita / Vilnis Nerets / Gabriels Gots / Darja Golobokih

Finansētājs: