Meistarklases Āgenskalna tirgū

29.06.2022.

Skatuves mākslas profesionāļi! Piesakieties vietai pielāgotu izrāžu veidošanas meistarklasei, kas 17.–21. augustā notiks festivāla RE RĪGA! laikā! Šī ir iespēja Baltijas cirka un citu skatuves mākslu pārstāvjiem kopā ar jomas meistariem vairāku dienu garumā pētīt vietas (šajā gadījumā Āgenskalna) piedāvātās iespējas un kopīgi radīt performanci.

 

Foto: Dainius Putinas (attēli no līdzīgas meistarklases Viļņā)

 

“Cik gleznaina vārtrūme!”, “Kā var nokļūt uz tā jumta?”, “Kaut kas jāizdomā ar to balkoniņu!” – ja šādas domas ir pazīstamas un ja vēl turklāt esi cirka, dejas vai citu skatuves mākslu profesionālis, aicinām pieteikties vietai pielāgotu (site-specific) izrāžu veidošanas meistarklasē, kas notiks no 18. līdz 21. augustam 9.30–16.30 Āgenskalna tirgus apkārtnē (17. augustā – iepazīšanās).

Meistarklasi vadīs talantīgi jomas meistari – cirka apvienības “Be Flat” (Beļģija) mākslinieki un ielu mākslas profesionāļi Vards Mortjē (Ward Mortier) un Tomass Dekestekers (Thomas Decaesstecker), kas pasaules uzmanību guvuši ar parkūra izrādi pilsētvidē “Follow Me”.

Noslēguma dienā plkst. 17.00 paredzēts izrādīt meistarklases laikā izveidoto performanci, ko režisēs Latvijas laikmetīgā cirka telpā jau pazīstamais britu režisors Džeisons Duprī (Jason Dupree).

Mākslinieki meistarklasē praktiski apgūs performatīvās prasmes, kas nojauc robežas starp skatītāju, mākslinieku un garāmgājēju, visus padarot par vienlīdzīgiem performances dalībniekiem. Novatorisks elements būs parkūra mākslas klātbūtne, kas ir apvienības “Be Flat” specifika. Mēģinājumu laikā paredzēts iesaistīt arī cilvēkus no  Āgenskalna apkaimes. Darba valoda – angļu.

Radošās laboratorijas programmā ietilpst arī “Be Flat” izrāžu apmeklēšana.

Apvienība “Be Flat”

Vards Mortjē, Tomass Dekestekers un viņu dibinātā apvienība “Be Flat” ir laikmetīgā cirka laukā pazīstami kā kvalitatīvu laikmetīgā cirka izrāžu veidotāji, kas darbojas ne tikai iekštelpu izrādēs, bet arī ar pilsētvidei pielāgotu izrādi “Follow Me” ceļo visā pasaulē un dažādu pilsētu iedzīvotājiem atklāj ikdienišķo pilsētu no neparasta, nekad neieraudzīta skatupunkta.

Viņu izrādes “Follow Me” un “Double You” būs skatāmas arī šī gada laikmetīgā cirka un ielu mākslas festivālā “Re Rīga!” (17.–21. augustā).

Džeisons Duprī (Jason Dupree)

Džeisons Duprī laikmetīgajā cirkā darbojas kopš 2013. gada. Pabeidzis studijas ar izcilību Londonas National Centre For Circus Arts akrobātikas nodaļā. 2016. gadā pievienojas trupai Living Room Circus, kuru darbība koncentrējas ap eksperimentālu izrāžu veidošanu, ievietojot laikmetīgā cirka izrādes neparastās telpās un saturā. Džeisons strādā arī par cirka režijas pasniedzēju visā Lielbritānijā, tostarp pasniedzot arī National Centre For Circus Arts, un šobrīd aktīvi sadarbojas ar“Rīgas cirku – kā Rīgas cirka skolas treneris un dažādu eksperimentālu izrāžu režisors.


Programma

17.08.2022.

18.00

Meistarklases dalībnieku ierašanās, neformāla iepazīšanās

18.08.-20.08.2022.

9.30-16.30

Radošo laboratoriju dienas kopā ar Vardu Mortjē, Tomasu Dekestekeru un Džeisonu Duprī.

21.08.2022.

17.00

Radošās laboratorijas noslēguma darba izrāde Āgenskalna tirgus teritorijā.

 

Meistarklasē ir iespēja piedalīties 7–10 Baltijas skatuves mākslas profesionāļiem. Tiks nodrošināta ēdināšana, stipendija meistarklases dalībniekiem un transporta kompensācija ceļam līdz Rīgai.

Pieteikšanās: līdz 31. jūlijam


Meistarklasi un performanci atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (projekts “Līdzfinansējuma piešķiršanas kārtība privātpersonu organizētajiem kultūras un mākslas nozares pasākumiem”), Āgenskalna tirgus, “Rīgas cirks” un Baltijas cirka mākslinieku sadarbības tīkls “Grassroot” Ziemeļvalstu Ministru padomes kultūras mobilitātes programmas ietvaros.