Marija Lase

08.06.2019.

Cirkā sastopamas daudzas cirka mākslinieku dinastijas, kurās vecāki iemāca sava aroda noslēpumus bērniem, kuri izaugot arī kļūst par cirka meistariem. Arī Rīgas cirkā bijušas ģimenes, kurās cirka mākslas noslēpumi tika nodoti no paaudzes paaudzē.

Tādas dinastijas pārstāve ir Marija Lase, skatuves vārds — Marisa Lazda. Marijas kundze jau 1947. gadā uzstājusies Rīgas cirkā ar plastiskajām etīdēm un ar cirku bijusi saistīta jau kopš pašas bērnības. 


Viņas tēvs — klauns Jūliuss Moruss — uzstājies duetā ar leģendāro klaunu Rolandu. Marijas māte bija akrobāte un džigite jeb zirgu akrobātikas speciāliste un savas prasmes jau agrā bērnībā iemācījusi savām meitām. Marijas kundze burtiski izaugusi Rīgas cirkā, un par to viņai ir tikai tās siltākās atmiņas un laba vēlējumi Rīgas cirkam arī nākotnē. 

Foto: Ieva Epnere

Atpakaļ uz sarakstu


Visi projekta dalībnieki: 

Aivars Meistars / Alīna Kešāne Anna Armand Baiba Reinika / Dace Pecolli Darius Ščesnulevičius Dzintra ŽildeGeorgijs Sokolovskis / Gunta Virkava Iveta Girtakovska / Lauris Cepurītis / Marija Lase / Mārīte Milne / Raitis Ašmanis / Ramona Sniega / Valērijs Komisarenko / Vija Veita / Vilnis Nerets / Gabriels Gots / Darja Golobokih

Finansētājs: