“LEADERSHIP IN CIRCUS” PROGRAMMA

29.05.2024.

2024. gada 19. un 20. jūnijā Rīgas cirkā norisināsies Radošās Eiropas projekta New Horizon Leadership Programme (NHLP-EU) noslēguma konference “LĪDERĪBA CIRKĀ”.

Konference ir atvērta visiem, kas ir aktīvi kultūras vai skatuves mākslu jomās, māksliniekiem, producentiem, profesionāļiem, atzītiem un topošiem līderiem, kā arī visiem, kuri vēlas rast iedvesmu tam, kāda var būt līderība mūsdienu kultūras organizācijās!

Konference notiks Rīgas cirkā, Merķeļa ielā 4.
Darba valoda: angļu.
Bezmaksas dalība.


KONFERENCES PROGRAMMA

TREŠDIENA, 19. jūnijs

13.00 – 13.30 Reģistrācija

13.30 – 13.45 Konferences atklāšana. New Horizon Leadership Programme EU projekta vadītāju uzrunas. Lina B. Frank (Cirkus Syd) un Māra Pāvula (Rīgas cirks).

13.45 – 14.30 Atklāšanas runa
MIRDZI SPOŽI, BET NEIZDEDZ! SADARBĪBAS VADĪBAS LOMA MĀKSLĀS
Helen Cole, In Between Time mākslinieciskā vadītāja/līdzvadītāja & Helen Davies, In Between Time līdzvadītāja (UK)

14.30 – 14.45 Kafijas pauze

14.45 – 15.05 Iedvesmas runa
RADĪT VIDEI UN KOPĀ AR TO. FESTIVĀLS “HOMO NOVUS” UN ILGTSPĒJĪBA
Santa Remere, Latvijas Jaunā Teātra institūta mākslinieciskā vadītāja, festivāla “Homo Novus” līdzkuratore un projekta “DemArt” koordinatore, LV
15.10 – 15.30 Iedvesmas runa
VIENLĪDZĪBA UN PRIEKS – VĒRTĪBĀS BALSTĪTA VADĪBA SOCIĀLAJĀ CIRKĀ. SIRKUS MAGENTA PIEMĒRS.
Silja Kyytinen, dibinātāja/vadītāja/trenere; Sirkus Magenta, FI

15.30 – 16.00 Kafijas pauze un tīklošanās

16.00 – 16.30 Iepazīšanās spēle InThisTogether. Sophie Zoletnik / Firebirds Productions, HU

16.30 – 18.00 Meistarklases (paralēlās darba sesijas, katrs dalībnieks var apmeklēt tikai vienu meistarklasi)

  • Kā neizdegt – transformatīvas vadības prakses – Helen Cole & Helen Davies / In Between Time, UK
  • Ilgtspējas alfabēts – Santa Remere / LJTI un Homo Novus, LV
  • Riska novērtēšana un pārvaldība mākslas un kultūras projektos – Sandis Voldiņš / Latvijas nacionālā opera un balets, LV
  • Aizstāvība caur cirka mākslu – Antonia Kuzmanić / cirka festivāls “Peculiar Families”, HR

18.00 – 19.00 Neformāla pieņemšana/Tīklošanās

19.00 Cronopio izrāde “MUDO – Comedia Bufa” (LV/ARG)

 

CETURTDIENA, 20.jūnijs

9.00  – 9.25 Reģistrācija

9.25 – 9.30 Ievadvārdi/ dienas plāns

9.30 – 11.00 Gadījumu izpētes (case studies) prezentācijas: “Inovācijas cirka mākslas vadībā”
Piedalās NHLP-EU programmas dalībnieki Imogen Huzel (Fauna Circus/Right Way Down, UK), Armas Lintusaari (Arctic Ensemble, FI), Ida Kristine Nørgaard (Dynamo, DK), Anne-Mette Nørskov (Ørkenfortet/DSC, DK), Gaia Vimercati (Quattrox4, IT)

11.00 – 11.15 Kafijas pauze

11.15 – 12.30 Apaļā galda diskusijas: “Nākotnes virzieni vadībai cirka mākslā”
Moderē Lina B. Frank, piedalās NHLP-EU programmas dalībnieki Simon Carrara (Archaos, FR), Rachel Clare (Crying Out Loud, UK), Jakob Jacobsson (The Nordic Council/ Revue Regret, SE/NL), Gry Lambertsen (Dynamo, DK), Elise Missall (Motion Chapel, DE/IE)

12.30 – 14.00 Pusdienu pauze

14.00 – 15.00 Mākslinieciskās pārdomas par NHLP-EU programmu
Piedalās NHLP-EU programmas dalībnieki Georgina Cassels (Budapest Aerial Meeting/ One Thousand Faces, UK/HU), Majo Cázares (MX/BE), Hazel Lam (KU Leuven, UK/BE), Hedda Liukkala (Recover Laboratory, FI)
15.00 – 15.30 Konferences noslēguma runa. Tilde Björfors, dibinātāja un bijusī mākslinieciskā vadītāja – Cirkus Cirkör, SE

15.30 – 16.00 Kafijas pauze

16.00 – 18.30 Atsauksmju sesija ar programmas dalībniekiem un ekspertiem (tikai NHLP-EU programmas dalībniekiem)


GALVENO RUNU TĒMAS

MIRDZI SPOŽI, BET NEIZDEDZ! SADARBĪBAS VADĪBAS LOMA MĀKSLĀS
Helēna Kole (Helen Cole), “In Between Time” mākslinieciskā vadītāja un līdzvadītāja, un līdzvadītāja Helēna Deivīsa (Helen Davies), UK

Šajā prezentācijā abas runātājas – “In Between Time” vadītājas Helēna Kole un Helēna Deivīsa – pievērsīsies sadarbības vadības un ilgtspējas dinamiskajai mijiedarbībai mākslas nozarē. Viņas iedziļināsies sadarbības vadības kā virzītājspēka transformatīvajā potenciālā.

Kā mēs radošuma pārvaldnieku lomā varam būt spēcīgi, saglabāt drosmi, veicināt mākslinieciskas inovācijas, vienlaikus apzinoties, ka mūsu rīcība būtiski ietekmē citas dzīvās būtnes, planētu un nākamās paaudzes? Ieguldot kopīgu enerģiju un izvēloties tālredzīgu vadību, mēs kopīgā ceļojumā spēsim no jauna ieraudzīt mākslu kā globāli saistītu pozitīvu pārmaiņu katalizatoru. Kopā mēs pētīsim stratēģijas, problēmas, atziņas un iedvesmu, kas izgaismos ceļu uz ilgtspējīgāku un noturīgāku mākslas ekosistēmu. Pievienojieties mums ceļā uz gaišāku, dinamiskāku un nākotni, kurā ir vieta rūpēm citam par citu, mākslu un mūsu planētu.


RADĪT VIDEI UN KOPĀ AR TO. FESTIVĀLS “HOMO NOVUS” UN ILGTSPĒJĪBA

Santa Remere, Latvijas Jaunā Teātra institūta mākslinieciskā vadītāja, festivāla “Homo Novus” līdzkuratore un projekta “DemArt” koordinatore, LV

Iepazīsimies ar festivālu “Homo Novus” un tā ceļojumu klimata izpratnes un ilgtspējas prakses virzienā. Dalīsimies pieredzē par starptautisko kuratora darbu pastāvīgi mainīgos apstākļos. Kā rīkoties un reaģēt, tiecoties uz videi draudzīgiem un pieejamiem pasākumiem, un kā attiekties pret ideju par lēnu, bet neatlaidīgu aktīvismu.


VIENLĪDZĪBA UN PRIEKS – VĒRTĪBĀS BALSTĪTA VADĪBA SOCIĀLAJĀ CIRKĀ. “SIRKUS MAGENTA” PIEMĒRS

Silja Kūtinena (Silja Kyytinen), dibinātāja/vadītāja/trenere; “Sirkus Magenta”, FI

“Sirkus Magenta” direktore un dibinātāja Silja Kūtinena stāstīs par asociācijas ceļu no nelielas, jaunas organizācijas 2011. gadā līdz jaudīgam sociālajam cirkam, kas šogad atvērts Helsinkos. Silja sīkāk pievērsīsies “Sirkus Magenta” devīzei – “Cirks visiem” un tajā ietvertajām pamatvērtībām: kopienai, vienlīdzībai, labklājībai un priekam.


MEISTARKLAŠU TĒMAS

Iepazīšanās spēle InThisTogether –Sofija Zoletnika (Sophie Zoletnik), “Firebirds Productions”, HU

Pētoties uzticēšanās un kolektīvās atbildības tēmai,mēs spēlēsimies ar gaismu, tumsu un kustību telpā. Izteiksim apgalvojumus, vienosimies par kolektīviem lēmumiem un novērosim grupas veidošanās procesu un dinamiku. Darbnīca ir atvērta visiem dalībniekiem, nev nekādu specifisku piedalīšanās priekšnosacījumu.


Kā neizdegt – transformatīvas vadības prakses – Helen Cole & Helen Davies, “In Between Time”, UK

Neformālas noskaņas meistarklase, kurā ar rakstīšanas, domāšanas, dejošanas un dalīšanās palīdzību dalībnieki lūkos sadarboties, izmēģinot jaunas un transformējošas vadības prakses ar mērķi virzīties uz gaišāku mākslas nākotni.

No izdegšanas uz spēju spoži mirdzēt – dabas ekosistēmu iedvesmotie sadarbības līderības modeļi palīdzēs mainīt perspektīvu.


Ilgtspējas alfabēts – Santa Remere, LJTI un Homo Novus, LV

Šajā meistarklasē pētīsim Ilgtspējas alfabētu. Dalīsimies pieredzē, padalīsimies ar praktiskiem piemēriem, idejām un atjautīgiem risinājumiem, kas māksliniekiem un organizācijām palīdz mainīt savu praksi ekoloģiskās ilgtspējas virzienā. Izvērtēsim, no kuriem ieradumiem varam atteikties, lai kopīgiem spēkiem atliktu pasaules galu.


Riska novērtēšana un pārvaldība mākslas un kultūras projektos – Sandis Voldiņš, Latvijas nacionālā opera un balets, LV

Šī meistarklase īpaši adresēta projektu vadītājiem mākslas un kultūras nozarē. Darbnīcas mērķis ir attīstīt risku identificēšanas, novērtēšanas, aprakstīšanas un pārvaldības riskus, kas saistīti ar dažādiem projektiem – piemēram, finanšu, juridiskos, loģistikas riskus, kā arī riskus, kas saistīti ar projekta partneriem. Dalībnieki apgūs pamatstratēģijas, kā veikt risku novērtēšanu, identificēt iespējamās “lamatas”, kā arī iemācīsies prasmīgi iekļaut risku aprakstus projekta priekšlikumos.


Aizstāvība caur cirka mākslu – Antonia Kuzmanić / cirka festivāls “Peculiar Families”, HR

Šajā meistarklasē pētīsim cirka jomas spēju darboties kā aizstāvības kanālam. Vai cirks var kalpot kā līdzeklis līderības veicināšanai un sociālām pārmaiņām? Kā mēs varam apvienot nepieciešamību risināt globālās netaisnības, izmantojot vietējas darbības, daloties ar saturu Instagram un izmantojot mūsu kā cirka mākslinieku, producentu un speciālistu lomas? Mēs pētīsim cirka vēsturi no šī skatupunkta un kopīgi iztēlosimies stratēģijas un darbības mūsu kopīgajai nākotnei.


Šo projektu vada partnerorganizācijas Rīgas cirks, Dynamo Workspace un Cirkus Syd, un to līdzfinansē Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa”. Projekta NHLP-EU nolūks ir, atbalstot nākotnes līderus, tos apmācot un, attīstot dažādas prasmes, stiprināt cirka nozares pozīciju Eiropā.

Vairāk par pašu projektu lasiet ŠEIT.


Apmeklējot pasākumu, jūs piekrītat, ka publicitātes nolūkos:
• varat tikt fotografēts un filmēts;
• jūsu attēls var tikt izmantots TV un interneta translāciju laikā, filmās, fotogrāfijās, audiovizuālajos ierakstos u.c. masu mediju publikācijās.