RE RĪGA!: CRONOPIO “MUDO – Comedia Bufa”(14+)

03.06.2024.

Klauna Cronopio bufonādes komēdija “MUDO – Comedia Bufa” – saldsērīga muzikāla klaunāde nobriedušiem prātiem.


Kad: trešdien, 14. augustā plkst. 20.00 / ceturtdien, 15. augustā plkst. 20.00

Kur: Rīgas cirka Zirgu stallī, Merķeļa ielā 4

Ieteicamais vecums: 14+

Izrādes garums: 40 min


Par izrādi

Latīņamerikas mūzikas ritmi un nemitīgā tēlu mainība skatītāju aizvedīs teju ikvienam atpazīstamu traģikomisku tēlu, notikumu un sajūtu pasaulē. Argentīnā dzimušā mākslinieka Cronopio bufonādes izrādē “MUDO – Comedia Bufa” ar kritiskās komēdijas izteiksmes līdzekļiem tiek izgaismotas sabiedrības ēnas puses.

Tas, kuram nav vārda, tavā priekšā tur pasauli. Kā realitātes dalībnieks un skatītājs viņš savā atmiņā ieraksta mirkļus, kuros dzīve to ir atstājusi bez vārdiem. Šajos dzīves un nāves, gaismas un ēnas klusumos tas veido savu pasaules skatījumu.


Par mākslinieku

Mariano Gedvijo (Mariano Gedwillo), plašāk zināms ar skatuves vārdu Cronopio, ir klauns, režisors, virves staigātājs un žonglieris no Argentīnas. Savas gaitas mākslas pasaulē uzsācis 1997. gadā, uzstājoties Argentīnā un citās Dienvidamerikas valstīs, vēlāk uzstājies dažādās Eiropas valstīs. Vēloties, lai klaunāde sasniegtu ne vien metropoles, bet arī mazpilsētas un ciematus, 2002. gadā Mariano nodibināja klaunu teātri Compañía de Trabajadores Kallejeros.

Mākslinieka meklējumi pēc patiesa un autentiska Klauna tēla balstās dzīves reālijās, tāpēc viņu interesē mijiedarbība ar ļoti dažādām auditorijām – bagātiem un nabagiem, jauniem un veciem, nopietniem un smieklīgiem, ieinteresētiem un skeptiķiem. “Es ticu mākslas transformējošajam spēkam un tam, ka ikvienam no mums ir dota spēja apgūt mākslas valodu, lai dalītos savā unikālajā pasaules redzējumā,” saka mākslinieks. Kopš 2023. gada Mariano dzīvo un strādā savu senču zemē Latvijā – kā mākslinieks un kā Rīgas cirka skolas žonglēšanas un klaunādes pasniedzējs.


PAR RE RĪGA! 2024 CIRKA FESTIVĀLU


Izrāde pieejama:

  • ratiņkrēslā,
  • nedzirdīgajiem,
  • cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem (indukcijas cilpa)

Apmeklējot pasākumu, jūs piekrītat, ka publicitātes nolūkos:
• varat tikt fotografēts un filmēts;
• jūsu attēls var tikt izmantots TV un interneta translāciju laikā, filmās, fotogrāfijās, audiovizuālajos ierakstos u.c. masu mediju publikācijās.

Rīgas cirks iegādātās biļetes atpakaļ nepieņem un nemaina, izņemot gadījumus, kad izrāde ir atcelta vai mainīts tās datums.

Rīgas cirka arēnā un balkonā vietas nav numurētas un biļetes nav piesaistītas konkrētai sēdvietai – ierodoties uz pasākumu, katrs ieņem ērtākās vietas atbilstošajā biļešu zonā.

Tuvojoties izrāžu datumiem, biļešu cenas pieaugs.