Lauris Cepurītis

15.11.2019.

Cirka elektriķis nav tikai elektriķis – cirkā ikvienam jābūt multimāksliniekam! Un cirkā viss ir savstarpēji saistīts. No elektriķa vai gaismotāja darba vistiešākajā veidā atkarīgs, kā noritēs mākslinieku uzstāšanās, vai cirka izrāde būs veiksmīga.


Elektriķis Lauris Cepurītis Rīgas cirkā ikdienā labo un uztur gaismekļus, prožektorus, vadus un kabeļus. Kad tam ir laiks un iespējas, velk jaunus kabeļus. Savulaik Lauris arī gaismojis izrādes, un tas ir bijis atbildīgs un svarīgs darbs. Uz cirku viņš nācis arī tad, kad cirkā vēl nestrādāja, jo vedis uz izrādēm mazbērnus. Taču par to, kas cirks patiesībā ir par mākslu, uzzinājis vien tad, kad pats cirkā sācis darbu. Lauris uzzinājis, ka cirkā darbs nāk grūti un smagi, lai būtu “balle un izrāde”. Un tieši tādēļ darbs cirkā – tas ir stress, bet tāds labais stress. 

Izvaicājām Lauri gan par cirka darba aizkulisēm, gan par pašu cirku. 

Foto: Ieva Epnere

Atpakaļ uz sarakstu


Visi projekta dalībnieki: 

Aivars Meistars / Alīna Kešāne Anna Armand Baiba Reinika / Dace Pecolli Darius Ščesnulevičius Dzintra ŽildeGeorgijs Sokolovskis / Gunta Virkava Iveta Girtakovska / Lauris Cepurītis / Marija Lase / Mārīte Milne / Raitis Ašmanis / Ramona Sniega / Valērijs Komisarenko / Vija Veita / Vilnis Nerets / Gabriels Gots / Darja Golobokih