Darjus Ščesnulēvičs

10.06.2019.

Rīgas cirkam līdzīgu esot gaužām maz, jo pārsvarā Eiropā un arī Lietuvā ir tikai ceļojošie cirki. Tādēļ strādāt stacionārā cirka ēkā esot prestiži, un tā tas bijis arī padomju laikos, kad uzstāšanās Rīgas cirkā bija pieejamākā eiropeiskā pieredze ikvienam Padomju Savienības cirka māksliniekam un kolektīvam.


Tā stāsta cirka mākslinieks Darjus Ščesnulēvičs (Darius Ščesnulevičius) un tieši tādēļ Darjus izmantojis iespēju viesoties Rīgā vairākkārt, un ar atzinību un lepnumu runā par savām attiecībām ar Rīgas cirku.

Darjus dzimis Lietuvā un šobrīd vada Lietuvas ceļojošo cirku “Amber”, bet karjeru savulaik aizsācis tieši Rīgas cirkā. Sākumā darbojies kā dzīvnieku kopējs. Ar cirka direktora Gunāra Katkēviča atbalstu Darjus sagatavojis priekšnesumus ar žonglēšanu uz brīvi stāvošām kāpnēm. Talantīgais un daudzpusīgais cirka mākslinieks savā laikā dresējis arī kaziņas un kaķus, jūras lauvas un lāčus.

Intervija krievu valodā.

Atpakaļ uz sarakstu


Visi projekta dalībnieki: 

Aivars Meistars / Alīna Kešāne Anna Armand Baiba Reinika / Dace Pecolli Darius Ščesnulevičius Dzintra ŽildeGeorgijs Sokolovskis / Gunta Virkava Iveta Girtakovska / Lauris Cepurītis / Marija Lase / Mārīte Milne / Raitis Ašmanis / Ramona Sniega / Valērijs Komisarenko / Vija Veita / Vilnis Nerets / Gabriels Gots / Darja Golobokih