2018. gads cirkā

06.12.2018.

Atskatoties uz 2018. gadā paveikto un sasniegto, Rīgas cirks ir sagatavojis infografiku par bagātīgo norišu klāstu. Savukārt, šobrīd norisinās darbs pie projekta “Rīgas cirka stāsti” un aktīva gatavošanās gada kulminācijai – izrādei “Fauna”, kas norisināsies 28. decembrī Rīgas Kongresu namā.

“Izvērtējot šo gadu, priecājamies, ka esam atjaunojuši attiecības ar skatītājiem, atvedot vairākas pasaules līmeņa izrādes un uzsākot jaunus projektus saistībā ar cirka ēku. Cirka skolas nodarbību skaits ir divkāršojies, un turpinām veidot jaunas grupas, lai visiem pietiek vietas. Bet uz gada lielāko notikumu vēl var paspēt – ar nepacietību gaidām 28. decembri, kad Rīgas Kongresu namā notiks brīnišķīga izrāde “Fauna”, kas skatītājus apburs ar tēlainību un izcilām prasmēm,” rezumē Ināra Kehre, Rīgas cirka valdes locekle.

Cirka nozares attīstīšana un sabiedrības iepazīstināšana ar Rīgas cirka jauno tēlu un darbības vīziju ir bijis viens no nozīmīgākajiem šī gada darbiem, kas būs aktuāls arī turpmākajos gados. Organizējot aktivitātes dažādām mērķauditorijām, arvien vairāk cilvēkiem ir bijusi iespēja cirku izjust un piedzīvot uz savas ādas. Izrādes, cirka skolas nodarbības, sarunas par cirku, meistarklases profesionāļiem un cirka ēkas iedzīvināšana sadarbībā ar teātra trupu KVADRIFRONS ir tikai dažas no iespējām, kas daudziem ļāvušas atkal piedzīvot cirka radīto brīnumu un veicinājušas izpratni par Rīgas cirku kā starpdisciplināru mākslas centru. Lai atspoguļotu gada laikā paveikto, VSIA Rīgas cirks ir sagatavojis infografiku.

Infografika pdf formātā

Rīgas cirka 130. jubilejas gads ir bijis notikumiem bagāts, bet pie tā darbs neapstājas – lai godinātu bagātīgo cirka vēsturi, šobrīd ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latvijai – 100” atbalstu turpinās Rīgas cirka stāstu projekts, kura ietvaros māksliniece Ieva Epnere veido fotoportretus un mēs intervējam cilvēkus, kas katrs savā veidā saistīti ar Rīgas cirku. Aicinām arī ikvienu epastā cirks@cirks.lv ar norādi “Stāstu projektam” iesūtīt savu atmiņu par cirkā piedzīvoto – stāstu, pieredzi vai piedzīvojumu, kas joprojām dzīvs! Interesantākie stāsti tiks publicēti cirka mājas lapā un ar laiku – izstādē.

Paralēli notiek arī gatavošanās gada kulminācijai – izrādei “Fauna”, kas notiks 28. decembrī plkst. 19.00 Rīgas Kongresu namā, un biļetes vēl pieejamas tirdzniecībā ŠEIT. Tajā mākslinieku radītie tēli skatītājus pārliecinoši, meistarīgi un rotaļīgi ved teiksmainā ceļojumā pa iedomātu dzīvnieku valstību un cilvēka emocijas tulko ar augstas raudzes akrobātikas triku palīdzību. Savukārt, pēdējā laika labākajās tradīcijās uzreiz pēc izrādes klātienē un tiešraidē sociālajos medijos būs iespēja vērot un piedalīties sarunā ar izrādes māksliniekiem.