Homo Novus festivāls: MØR collective “S.O.S.” (Dānija)

25.06.2024.

Viegli sirreāla, sirsnīga un empātijas piepildīta pasaule, kas izgaismo vientulības divējādo dabu.


Kad: 6. septembrī 15.00 / 7. septembrī 15.00, 19.00 / 8. septembrī 15.00

Kur: Rīgas cirkā (Merķeļa iela 4, ieeja pa sarkanajiem vārtiem)

Ieteicamais vecums: 14+

Izrādes garums: 70 min


Par izrādi “Vientulības simfonija S.O.S.”

“Vientulības simfonija S.O.S.” ir viegli sirreāla, sirsnīga un empātijas piepildīta pasaule, kas izgaismo vientulības divējādo dabu. Latviešu mākslinieces Katrīnas Neiburgas un dāņu kolektīva “MØR collective” kopīgi veidotā performatīvā instalācija caur humoru, mūziku un spilgtiem tēliem atspoguļo kopības sajūtu un dīvainās attiecības, kas veidojas starp kaimiņiem. Cilvēki mēdz nodzīvot mūžu līdzās, reizēm pat nesatiekot citus nama iedzīvotājus, tikai klausoties viņu dzīvē kā mūzikā, kas skan aiz sienas.

Katrīnas Neiburgas veidotā izrādes scenogrāfija ir kā uz āru izgriezts daudzdzīvokļu nams, kas ļauj skatītājam ielūkoties katrā telpā – dzīvojamajā istabā, virtuvē un arī slepenajos kambaros. Tur mitinās dažādi vientuļnieki un savdabji, kas reizēm veic ārkārtīgi izmisīgas, bet mākslinieciski apburošas darbības, dzīvojot vienlaikus šķirti, tomēr savstarpēji saistīti. “Vientulības simfonija S.O.S.” ir stāsts par sociālo izolāciju, kura izplatās strauji kā epidēmija, jo sevišķi Eiropas Ziemeļu reģionā.

Publicitātes attēls


Par apvienību MØR collective

MØR collective ir starptautiska apvienība, kas strādā pie sociālkritiskiem mākslas projektiem un tiecas paplašināt skatītāja redzesloku. Apvienības dibinātāji ir Anika Barkane, Mika Forslings un Cille Lansade. Visi trīs sadarbojas  kopš 2017. gada, taču MØR collective veidots kā mākslinieciskās koprades platforma, kurā tiek iesaistīti arī dažādi citi mākslinieki. Izrādei “Vientulības simfonija S.O.S.” kā scenogrāfe piesaistīta Katrīna Neiburga.


Izrādes-instalācijas veidotāji

Instalācija: Katrīna Neiburga

Mūzikas autors un izpildītājs: Mika Forsling

Režija/horeogrāfija: Cille Lansade,

Izrādes līdzautori-skatuves mākslinieki: Petter Wadsten and Anika Barkan

Radošā producente: Laura Hagen Aagaard

Kopprodukcija: AFUK Scene

Titulfoto: Trine Brandt Ryhede – Gua Studio


Izrāde pieejama:

  • ratiņkrēslā,
  • nedzirdīgajiem (maz teksta),
  • cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem (indukcijas cilpa)

Apmeklējot pasākumu, jūs piekrītat, ka publicitātes nolūkos:
• varat tikt fotografēts un filmēts;
• jūsu attēls var tikt izmantots TV un interneta translāciju laikā, filmās, fotogrāfijās, audiovizuālajos ierakstos u.c. masu mediju publikācijās.

Rīgas cirks iegādātās biļetes atpakaļ nepieņem un nemaina, izņemot gadījumus, kad izrāde ir atcelta vai mainīts tās datums.

Rīgas cirka arēnā un balkonā vietas nav numurētas un biļetes nav piesaistītas konkrētai sēdvietai – ierodoties uz pasākumu, katrs ieņem ērtākās vietas atbilstošajā biļešu zonā.

Tuvojoties izrāžu datumiem, biļešu cenas pieaugs


Atbalstītāji: Danish Arts Foundation, the Danish Actors’ Association, the City of Copenhagen un Wilhelm Hansen Foundation, Dānijas Kultūras institūts.