Iznācis “Cirks klimatam” stāsts “Zaļais ceļojums”

10.05.2023.

Ar prieku paziņojam, ka iznācis projekta “Cirks klimatam” komiksu estētikā veidotais grafiskais stāsts “Zaļais ceļojums”.

Stāsts, tāpat kā izrāde PIENENE, ir šī pluridisciplinārā projekta noslēguma rezultāts, kas  – šoreiz caur vizuālo mākslu – ļāvis jauniešiem attēlot un paust viņiem svarīgo klimata pārmaiņu jomā.

Komikss ir projekta “Cirks klimatam” pirmās radošās laboratorijas jauniešu kopdarbs ar komiksu māksliniecēm Ingrīdu Pičukāni un Viviannu Mariu Stanislavsku.

Laboratorijas laikā jaunieši zīmēja, radīja kolāžas un veidoja zīnus par sev svarīgām vides tēmām un aktīvismu. Tēmas iedvesmoja arī citu laboratoriju dalībnieku paustais par klimata pārmaiņām. Kopā radīto saturu komiksu mākslinieces pārveidoja stāstā “Zaļais ceļojums”, kurā jauniete Žanete un viņas plastmasas pudele dodas ceļojumā, pēta un risina dažādas vides problēmas.

Laboratorijas dalībnieki, kas piedalijās vizuālā satura veidošanā: Agnese Leitāne, Dagnija Poļakeviča, Evelīna Akmene, Justīne Oščenkova, Keita Frīdmane, Keita Ulase, Kristers Ozols, Loreta Linna Nikolajeva, Loreta Ščerbicka, Luīze Lāčplēse, Viktorija Nagle.

Stāstu grāmatā atdzīvina papildinātā realitāte un personāži, kurus attēlo projektā iesaistītie mākslinieki. Papildinātās realitātes video darbus iespējams noskatīties savos viedtālruņos, komiksu grāmatā atrodot un caur kameru noskenējot QR kodus. Video darbu autors ir Māris Lagzdiņš, mūzika – Kaspars Kurdeko.

Publika ar grāmatu iepazīsies pēc izrādes “Pienene” 19. un 20. maijā.

Projekta “Cirks klimatam” vizuālajai mākslai veltītā radošā laboratorija notika no 2022. gada jūlijā Gārsenes pilī, Jēkabpils novadā un tajā piedalījās 11 jaunieši vecumā no 13 līdz 16 gadiem no Jēkabpils, Ludzas un Bauskas.

“Zaļais ceļojums” pieejams arī digitālā versijā šeit.


Zaļais ceļojums 2023. gada septembrī ieguvis otrās pakāpes ordeni Latvian Art Director Club rīkotajā radošās izcilības konkursā Adwards 2023.

 


Projekts Nr. EEZ/2021/1/16, kuru īsteno VSIA “Rīgas cirks” un sadarbības partneris “Acting for Climate” ar nosaukumu “Cirks klimatam” (“Cirks par klimata pārmaiņām”), ir tapis ar atbalstu no Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014. – 2021.gada perioda programmas „Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” projektu iesniegumu atklātā konkursa „Atbalsts profesionālās mākslas un kultūras produktu radīšanai bērnu un jauniešu auditorijai” un saņem dotācijas 196 890.65 eiro apmērā no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ grantiem un Valsts līdzfinansējumu 34 745.42 eiro apmērā. Projekta realizācijas laiks ir no 2022. gada 1. marta līdz 2023. gada 31. jūlijam.

Vairāk par EEZ grantiem šeit.