Iznācis “Cirks klimatam” stāsts “Zaļais ceļojums”

10.05.2023.

Ar prieku paziņojam, ka iznācis projekta “Cirks klimatam” komiksu estētikā veidotais grafiskais stāsts “Zaļais ceļojums”.

Stāsts, tāpat kā izrāde PIENENE, ir šī pluridisciplinārā projekta noslēguma rezultāts, kas  – šoreiz caur vizuālo mākslu – ļāvis jauniešiem attēlot un paust viņiem svarīgo klimata pārmaiņu jomā.

Komikss ir projekta “Cirks klimatam” pirmās radošās laboratorijas jauniešu kopdarbs ar komiksu māksliniecēm Ingrīdu Pičukāni un Viviannu Mariu Stanislavsku.

Laboratorijas laikā jaunieši zīmēja, radīja kolāžas un veidoja zīnus par sev svarīgām vides tēmām un aktīvismu. Tēmas iedvesmoja arī citu laboratoriju dalībnieku paustais par klimata pārmaiņām. Kopā radīto saturu komiksu mākslinieces pārveidoja stāstā “Zaļais ceļojums”, kurā jauniete Žanete un viņas plastmasas pudele dodas ceļojumā, pēta un risina dažādas vides problēmas.

Laboratorijas dalībnieki, kas piedalijās vizuālā satura veidošanā: Agnese Leitāne, Dagnija Poļakeviča, Evelīna Akmene, Justīne Oščenkova, Keita Frīdmane, Keita Ulase, Kristers Ozols, Loreta Linna Nikolajeva, Loreta Ščerbicka, Luīze Lāčplēse, Viktorija Nagle.

Stāstu grāmatā atdzīvina papildinātā realitāte un personāži, kurus attēlo projektā iesaistītie mākslinieki.

Publika ar grāmatu varēs iepazīties pēc izrādes “Pienene” 19. un 20. maijā.

Projekta “Cirks klimatam” vizuālajai mākslai veltītā radošā laboratorija notika no 2022. gada jūlijā Gārsenes pilī, Jēkabpils novadā un tajā piedalijās 11 jaunieši vecumā no 13 līdz 16 gadiem no Jēkabpils, Ludzas un Bauskas.