Atvērta pieteikšanās uz “Cirks klimatam” laboratorijām oktobrī

06.09.2022.

Rīgas cirka starptautiskā projekta “Cirks klimatam” radošā komanda aicina jauniešus vecumā no 14 līdz 18 gadiem pieteikties uz vienu no projekta rīkotajām laboratorijām, kuras norisināsies oktobrī. Šoreiz aicinām pieteikties jauniešus no Rīgas, Vidzemes un Ziemeļlatgales reģioniem.


Laboratorija #2: Kustība, vide un aktīvisms
Kur:
“Ratnieki”, Cēsu novads
Kad: 2022. gada 21. – 24. oktobris

Laboratorija #3: Kustība, vide un aktīvisms
Kur:
Stāmerienas pils, Gulbenes novads
Kad: 2022. gada 25. – 28. oktobris

Vietu skaits ierobežots
Pieteikšanās: līdz 2022. gada 30. septembrim


  • Šī būs iespēja iepazīt cirka, dejas un teātra tehnikas, piedalīties diskusijās par klimata pārmaiņu jautājumiem un uzzināt vairāk par iespējamiem risinājumiem, kā arī piedzīvot, kā dalībnieku radošās idejas pārtop cirka izrāde!
  • Laboratorijās sagaidāmas pastaigas dabā ar prāta un ķermeņa vingrinājumiem, fiziskie treniņi, kā piemēram, grupu vai deju akrobātika un spēles.
  • Varēsi arī uzzināt vairāk par to, kas ir laikmetīgais cirks, kopīgi pētot un sarunājoties ar cirka māksliniekiem, kā arī caur citiem radošiem uzdevumiem.
  • Tāpat runāsim un dalīsimies plašākā informācijā par aktīvismu, ne tikai kā tas darbojas citās valstīs, bet arī ar vieslektora palīdzību uzzināsim, kā jauniešu aktīvisms darbojas Latvijā un kādas iespējas ir tev!

Tas viss, lai kopējiem spēkiem radītu ilgtspējīgai nākotnei!

Laboratorijas vadīs laikmetīgā cirka un dejas mākslinieki no “Acting for Climate“ (Norvēģija), Amunds Bentsens un Emma Langmoena, kopā ar cirka un dejas māksliniekiem no Latvijas: Aleksejs Smolovs, Alise Bokaldere un Maija Sukute, un komponists Kaspars Kurdeko.

Pieteikšanās noteikumi un informācija:

Lai pieteiktos lūdzam sagatavot un pievienot īsu video (ne garāku par 90sek) vai foto, kurā tu parādi savu interesi saistībā ar klimata pārmaiņu tēmām (piemēram: kaut kas, ko tu jau dari, lai samazinātu atkritumus/piesārņojumu savā vidē) un savu motivāciju piedalīties laboratorijā.

Parādi mums, kas tev īpaši rūp saistībā ar vides un klimata problēmām vai ar to saistītiem risinājumiem? Vai ir kas tāds, ko tu jau tagad dari, lai palīdzētu sakārtot vidi? Vai varbūt ir kāda vieta tavā dzīvesvietā/ikdienas vidē, ko tu vēlētos pasargāt vai izmainīt? Atbildes uz šiem jautājumiem var būt radošā un brīvā formātā. Tev ir jābūt video/foto autoram.

Tā kā laboratoriju satura pamatvaloda ir angļu, lūgums uz visiem pieteikšanās anketas jautājumiem atbildēt tikai angliski.

Vietu skaits ierobežots
Pieteikšanās: līdz 2022. gada 30. septembrim
Pieteikšanās anketa: ŠEIT

Dalībniekiem tiks nodrošināta dzīvošana, ēšana, transports un aktivitātes.
Dalība laboratorijā ir bez maksas.

Skolotāji, vecāki, jauniešu organizāciju darbinieki – šī ir lieliska iespēja jūsu jauniešiem!
Novērtēsim, ja nodosiet šo ziņu tālāk!

Nākamās laboratorijas notiks 2023. gada martā, Kurzemē.

Seko līdzi jaunumiem: Instagram

”Rīgas cirka” veidotais projekts Cirks klimatam tapis sadarbībā ar “Acting for Climate”. Projekta galvenais mērķis ir Latvijas reģionos radīt telpu, kurā satikties jauniešiem, māksliniekiem un vides ekspertiem, lai sadarbojoties izprastu un apgūtu mākslas aktīvismu kā radošu procesu un iespējamu reakciju uz klimata pārmaiņām.

Vairāk par projektu šeit.


Projekts Nr. EEZ/2021/1/16, kuru īsteno VSIA “Rīgas cirks” un sadarbības partneris “Acting for Climate” ar nosaukumu “Cirks klimatam” (“Cirks par klimata pārmaiņām”), ir tapis ar atbalstu no Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014. – 2021.gada perioda programmas „Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” projektu iesniegumu atklātā konkursa „Atbalsts profesionālās mākslas un kultūras produktu radīšanai bērnu un jauniešu auditorijai” un saņem dotācijas 196 890.65 eiro apmērā no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ grantiem un Valsts līdzfinansējumu 34 745.42 eiro apmērā. Projekta realizācijas laiks ir no 2022. gada 1. marta līdz 2023. gada 31. jūlijam.

Vairāk par EEZ grantiem šeit.