Rīgas cirks noslēdzis līgumu ar CFLA par projektu “VSIA “Rīgas cirks” arēnas un publisko telpu aprīkošana”

08.05.2023.

Valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Rīgas cirks” 2023.gada 8.maijā ir noslēdzis līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par projekta “VSIA “Rīgas cirks” arēnas un publisko telpu aprīkošana” (līguma ar CFLA Nr. 5.5.1.0/23/I/001) īstenošanu.

Projekta ietvaros paredzēts veikt “Rīgas cirks” vēsturiskās ēkas, kas atzīta par valsts nozīmes arhitektūras pieminekli, aprīkošanu, lai VSIA “Rīgas cirks” varētu pilnvērtīgi atjaunot ēkas vēsturisko funkciju – cirka izrāžu izrādīšanu, kā arī radot jaunus kultūras pakalpojumus.

Projekta rezultātā ēkā būs iespējams organizēt laikmetīgā cirka izrāžu un citu skatuves mākslas notikumu norisi augstā kvalitātē, nodrošinot plašu kultūras pasākumu piedāvājumu. Projekta ietvaros aprīkotā cirka arēna dos iespēju uzlabot cirka izglītības programmu un mākslas rezidenču piedāvājumu, nodrošinot jaunu izrāžu veidošanai nepieciešamos apstākļus un tehnoloģijas. Projekta galvenās darbības ietver: balkona izbūvi, cirka arēnas aprīkošanu ar profesionālu skaņas aparatūru, skatuves gaismu sistēmu, teleskopiskajām tribīnēm un skatītāju sēdvietām, mobilās skatuves sistēmas uzstādīšanu cirka arēnā, akustisko aizkaru uzstādīšanu, iekšējās komunikācijas sistēmas ierīkošanu, publisko telpu aprīkošanu skatītāju uzņemšanai un aizskatuves iekārtošanu mākslinieku vajadzībām.

Projekta beigu datums: 31.12.2023.

Projekta kopējās izmaksas: eur 1 871 455,70, no kā ERAF līdzfinansējums – eur 1 243 789,00