Zivs ar kājām

14.12.2018.

Izstāde “Zivs ar kājām” tiks atklāta sestdien, 15. decembrī plkst. 18:00 Rīgas cirka ziloņu stallī (ieeja no A.Kalniņa ielas) – laipni gaidīti visi interesenti.

Amanda Ziemele izstādē “Zivs ar kājām” abstrakti un konkrēti reflektē par notikumu pirms 365 miljoniem gadu, kad Kurzemes teritorijā no ūdens iznāca senākā no zināmajām četrkāju radībām – Ventastega curonica. Šis lēmums izkāpt krastā, atstājis paliekošas pēdas un radījis neskaitāmas iespējas. Tomēr Ventastega tiek uzskatīta par evolūcijas strupceļu, jo neviena no mūsdienu sugām nav tās tieša pēctece. Izstādes kontekstā ‘strupceļš’ skatāms drīzāk kā iespēja sastapties ar kādu parādību, ko grūti kategorizēt. Jautājums, kādēļ Venstastega nolēma pavadīt laiku ārpus ūdens, joprojām ir neskaidrs.

Izstādē būs skatāmas lielformāta gleznas un objekti. Gleznotāja savu radošo darbību uztver kā atvērtu lauku. Viņu interesē glezniecības formālās īpašības, tām pietuvinātais ideju un kontekstu lauks. Gleznošana ir darbība, kas kalpo kā darbarīks ideju materializēšanai.

Amanda Ziemele absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības studijas un Drēzdenes Mākslas akadēmiju. Izstādē “Zivs ar kājām” būs skatāms mākslinieces diplomdarba projekts “Gaining Ground”. Ekspozīcija ieguvusi balvu kā labākais 2018. gada absolventu diplomdarbs Drēzdenes Mākslas akadēmijā, izvirzīta Eiropas mākslas augstskolu absolventu balvai “Startpoint Prize 2018” un šī konkursa ietvaros izstādīta Brno Mākslas muzejā Čehijā.

Izstāde apskatāma ceturtdienās un sestdienās plkst. 16 – 19 līdz 19. janvārim. Individuālu apmeklējumu iespējams pieteikt pa tālruni 29823240. Ieeja Rīgas cirkā no A. Kalniņa ielas.

Vairāk informācijas:
kvadrifrons.lv
facebook.com/KVADRIFRONS/
instagram.com/kvadrifrons/