Vienkārši Kosmoss

31.05.2018.

Ar izrādi Vienkārši kosmoss Rīgā viesosies Austrālijas cirka zvaigznes – trupa Gravity and Other Myths

Rīgas cirks piedāvā skatītājiem īpašu notikumu – iespēju redzēt pasaulē godalgotas, atzītas un iemīļotas Austrālijas cirka trupas Gravity and Other Myths izrādi Vienkārši kosmoss (A Simple Space). To raksturo visaugstākā profesionalitāte, apbrīnojama veiklība, prieks un enerģija. Šī ir Rīgas cirka 130. jubilejas gada viena no lielākajām izrādēm, un biļetes uz to no šodienas var iegādāties bilesuserviss.lv.

Izrādē Vienkārši kosmoss septiņi profesionāli akrobāti tieši, pamatīgi un vienlaikus smalki izspēlē savas fizisko iespēju robežas uz pilnu jaudu. Dzīvās mūzikas pavadījumā uz skatuves notiekošais liek reaģēt skatītājiem. Šeit nav grima, samākslota apgaismojuma vai lieka teatrālisma. Skatītājs sēž, vēro katru mākslinieku kustību, novērtē akrobātu piepūli un priecājas par izdošanos. Aizrautība, enerģija un humors ir izrādes Vienkārši kosmoss gaismas stars, caur kuru tās vēstījums trāpa vistiešāk. Mārtiņš Ķibers, Rīgas cirka mākslinieciskais direktors: “Austrāliešu cirks ir slavens ar savām tradīcijām un mākslinieku prasmēm. Šī izrāde Rīgas cirka 130. jubilejas gadā ir vislabākais neverbālais apliecinājums, ka cilvēka fiziskās spējas aizvien spēj izraisīt apbrīnu un māksliniecisku pārdzīvojumu. No personīgas skatītāja pieredzes varu teikt, ka izrādes akrobātu prasmes vislabāk arī raksturo izrādes nosaukums    vienkārši kosmoss!”

Gravity and Other Myths ir daudzkārt starptautiski godalgota un skatītāju iemīļota Austrālijas akrobātu trupa, dibināta 2009. gadā Adelaidā, Austrālijā. Trupas mākslinieciskā rokraksta pamatā ir augstākās klases akrobātikas un fiziskā teātra radīta sinerģija.

Trupas pirmā izrāde Freefall piedzīvoja intensīvu tūri pa visu Austrāliju, saņemot ļoti lielu atzinību un neskaitāmas balvas, tajā skaitā – Labākā cirka izrāde 2010. gadā.

Trupas otrā izrāde Vienkārši kosmoss tika pirmizrādīta Adelaide Fringe 2013 un Edinburgh Fringe 2013 festivālos. Tīras fiziskas profesionalitātes piesātinātā izrāde kļuva par notikumu, kuru pavada stāvovācijas un pieczvaigžņu vērtējums. Kritiķi izrādei veltījuši tādus raksturojumus kā “Īsts 21. gadsimta cirks“, “Šī izrāde vārda tiešā nozīmē ir elpu aizraujoša” un “Cirque du Soleil cienīgs tvēriens”. Izrāde Vienkārši kosmoss ir izrādīta 14 valstīs sešos kontinentos, kur skatītāji ar atzinību novērtējuši tās priekpilno enerģiju un neverbālo, fizisko ķermeņa valodu. Izrādei piešķirtas daudzas balvas, tajā skaitā 2016. gada Theaterspektakel Audience Prize, 2015. gada Austrālijas Deju balva par labāko fizisko teātri, 2015. gada Green Room balva un Labākā cirka izrāde Adelaidas Fringe festivālā 2014. gadā.

Kamēr Rīga cirka telpas ir remontā, cirka izrādes notiek dažādās citās pasākumu vietās, un šoreiz tās tiks izrādītās Mihaila Čehova krievu drāmas teātrī. Dana Bjorka, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra direktore saka: “Mūsu teātris ir mūsdienīgs, esam atvērti dažāda veida izrādēm, un, pateicoties cirka valodas barjeras neesamībai, šī ir brīnišķīga iespēja satikties vienuviet visdažādākajiem gan teātra, gan cirka cienītājiem.”

Gravity and Other Myths ar izrādi Vienkārši kosmoss Rīgā viesosies 5. un 6. septembrī.

BIĻETES

Publicitātes foto

Trupas Gravity and Other Myths mājas lapa: http://gravityandothermyths.com.au