Uzskaņo Rīgas cirku!

17.05.2019.

Set Sound to Riga Circus / Uzskaņo Rīgas cirku ir stapdisciplinārs rituāls – performance, kurā Gudrunas balss un Evas vizuālās mākslas intervences caurvīs Rīgas cirka telpu labirintu un iesaistīs arī apkārtesošo pilsētvidi. Saskarē ar māksliniecēm un citiem viesiem, ikvienam būs iespēja piedzīvot šo ēku uz jaunas sirdsnots.

Aicinot ikkatru no viesiem kļūt par daļu no Rīgas cirka ēkas stāsta, Gudruna un Eva performancē izmantos skaņas un vizuālās mākslas, lai dalībniekiem radītu patiesas emocijas, kuras sniedz saziņa starp cilvēkiem. Daļa no performances būs arī publiski, 12 minūtes gari Gudrunas dziedājumi, kuri norisināsies uz Rīgas cirka arēnas kupola un pāri jumtu korēm būs dzirdami visiem Rīgas iedzīvotājiem un viesiem kā uz Merķeļa, tā A.Kalniņa ielām (norises laiki sakrīt ar izrādes sākumu laikiem). Savukārt, 15. jūnijā, īpaši organizētās radošajās darbnīcās tiek piedāvāta iespēja uzskaņot Rīgas cirku kopā ar ģimeni (līdz 4 cilvēkiem, vismaz 1 pilngadīga dalībnieka pavadībā).

Garums: līdz 90 min.
Vecuma ierobežojums: 14+
15.jūnijā izrādes tikai ģimenēm ar bērniem (7+)

Iekļauj pārvietošanos pa Rīgas cirka telpām
Iekļauj dalībniekus performances norisē
Neizmanto sarunvalodu

12., 13., 14. jūnijā plkst. 18.00 un 21.00
15. jūnijā 14.00 (ģimenēm)
Norises vieta: Rīgas cirks

Par māksliniecēm:

Dāņu skaņu māksliniece, vokāliste un performatore Gudrun Holck ir izveidojusi “Set Sound to..” koncepciju, kuras ietvaros darbojas kopš 2011. gada. 2018. gada jūnijā projektam “Set Sound To Culture Tower and you” Kopenhāgenā pievienoties tika aicināta vizuālā mākslinece Eva Vēvere, ar kuru kopā tika radīts unikālu 1:1 performanču cikls un vairākas publiskas āra performnces īpaši izvēlētā lokācijā Kulturtarnet Pa Knippelsbro Kopenhāgenas centrālajā daļā. Šajā kopdarbā, apvienojot medijus, tika izveidota telpiska instalācija torņa ēkā, kurā apmeklētājiem bija iespēja piedzīvot individuāli veltītas performances. Kulturtarnet Pa Knippelsbro ir jauna kultūras institūcija Dānijā, kas izceļas ar eksperimentālu un svaigu pieeju, saviem apmeklētājiem piedāvājot šo salīdzinoši nelielo, kādreiz tilta pacelšanas funkcijām izmantoto torni, piedzīvot visdažādākajos veidolos.

Pēc veiksmīgā projekta Kopenhāgenā, mākslinieces nolēmušas turpināt sadarboties, lai izveidotu projektu Rīgā, šoreiz kā lokāciju izvēloties ikonisko Rīgas Cirka ēkas kompleksu un paplašinot auditoriju.

Projekta gaitā Rīgā tam pievienojušies arī vietējie mākslinieki:
Video producents: Āris Matesovičs
Skaņu režisors: Kārlis Tone
Gaismu režisors: Krišjānis Strazdīts
Fotogrāfiju autors: Valdis Jansons

Par Rīgas cirka rezidenču programmu:

Rīgas cirka rezidenču programma ir radīta ar mērķi būt par jaunu māksliniecisko meklējumu un prakšu starpdisciplināru laboratoriju. Tā paredzēta māksliniekiem, kuri vēlas strādāt pie jaunu cirka izrāžu idejām vai site-specific projektiem, kas saistīti ar Rīgas cirku. Vairāk lasīt ŠEIT.