Svalbard Cabaret Night Rīgas cirka arēnā

04.04.2019.

Starptautiski atzītā cirka mākslinieku apvienība Svalbard (Zviedrija) atgriežas Rīgā ar jaunu muzikālu izrādi Rīgas cirka arēnā! Aicinām piedzīvot vēl nebijušu konceptkabarē vakaru kopā ar Svalbard un mūzikas grupu Salteli the Band (Lielbritānija).

Notikuma apmeklējums būs visaptveroša pieredze, tāpēc aicinām ierasties jau laicīgi, lai baudītu pop-up bāra labumus mākslinieku radītā atmosfērā un noskaņotos piedzīvojumam. Mākslinieki izmantos dažādas cirka disciplīnas un jazz/neo soul mūziku kā instrumentus, lai runātu par emocionālu, empātiju attīstošu pasauli un lai pasmaidītu par sevi.

Bens Smits, viens no apvienības māksliniekiem, dalās savā nostājā par mākslu:

“Man savā veidā patīk šī mazāk iedomīgā attieksme mākslas radīšanā. Tā vietā, lai teiktu: “Es esmu ģēnijs, un šī ir absolūti vienreizēja ideja, ārkārtīgi apgarota lieta”, es drīzāk sacītu – nē, es ļaušu savam ķermenim, savai vēsturei dabiski runāt pašiem par sevi. Māksla – tai vajadzētu būt spēkam, kas maina lietas. Spēkam, kas liek cilvēkiem mainīt savas domas. Spēkam, kas liek apšaubīt un kritizēt.”

Konceptkabarē projekts tiks radīts Rīgas cirka rezidenču programmas ietvaros īpaši Rīgas cirka ēkai un tās arēnai, iesaistot arī vietējos māksliniekus. Skatītājiem Rīgā izrādi būs iespēja redzēt tikai vienu vienīgu reizi. Tā kā šī būs site-specific izrāde, turpmāk katra uzstāšanās ar šo konceptu būs atšķirīga, jo tiks pielāgots konkrētajai norises vietai.

Izrādes garums: aptuveni 2h (2 cēlieni)
Vecuma ierobežojums: ieteicams no 18 gadu vecuma (jaunākiem apmeklētājiem ieeja pasākumā atļauta tikai gadījumā, ja vecāki sagaidāmo pieredzi uzskata par nepieciešamu atvases attīstībā).
Biļešu cena: no 14,45 – 17 EUR līdz 5.maijam / pēc tam 17 līdz 20 EUR.

 

15. maijā plkst. 21.00
Rīgas cirka arēnā (ieeja no A.Kalniņa ielas puses)
Sižets Latvijas Radio 3 – intervija ar Mārtiņu Ķiberu par Svalbard Cabaret Night ar Salteli the Band mūziku.

Par cirka apvienību Svalbard:

Līdz šim Svalbard bijuši atpazīstami ar savu debijas izrādi “visi ģēniji, visi idioti” (all Genius all Idiot), kas kopš 2016. gada izrādīta visā pasaulē vairāk kā 30 valstīs un 4 kontinentos, kopā vairāk kā 200 reižu, tostarp, arī Latvijā – izrādi bija iespēja redzēt 2016. gadā festivālā “ReRīga!”, un daļa no māksliniekiem uzstājušies festivālā “Komēta” 2017. un 2018. gadā. Lasīt vairāk…