Sarunas par cirku 2

28.09.2017.

Turpinot maijā uzsākto VSIA “Rīgas cirks” izglītojošo ciklu “Sarunas par cirku”,  6.oktobrī Latvijas Kultūras akadēmijā Ludzas ielā 24, 2. auditorijā plkst. 18.00 notiks publiska saruna “Nacionālas cirka kultūrizglītības standarta izveide. Norvēģijas un Somijas pieredze.” Sarunu vadīs cirka pedagoģes no Skandināvijas valstīm — Sēla Vanvika un Līna Moksnesa.

Abām pedagoģēm ir ne tikai liela praktiskā pieredze, bet arī stabilas akadēmiskā vidē apgūtas zināšanas par mācību procesu un metodēm.  Ziemeļvalstīs cirka pedagoģija pēdējas desmitgades laikā ir ievērojami attīstījusies un ieņēmusi stabilu vietu interešu izglītības sistēmā (Norvēģijā, piemēram, šā gada jūnijā cirka apmācības programma tika iekļauta nacionālajā kultūras skolu apmācībā).

Uz sarunu aicināts ikviens!

Par pasniedzējām:

Sēla Vanvika (Seela Wanvik, 1976) dzimusi Norvēģijā, vēlāk mācījusies Somijā un Zviedrijā, kur apguvusi cirka disciplīnas un teoriju. Ar cirku Sēla nodarbojas kopš 13 gadu vecuma, laika gaitā apgūstot tādas cirka disciplīnas kā hula-hoop, trapece, pāru akrobātika un stāja uz rokām, kā arī dažādas dejas, tostarp, stepu un breiku. Bakalaura grādu cirka pedagoģijā Sēla ieguva Turku, Somijā. Sēlai ir plaša pratiskā pedagoģiskā pieredze —  kopš 19 gadu vecuma viņa vada cirka apmācības nodarbības. Šobrīd Sēla dzīvo Trondheimā, Norvēģijā, kur vada cirka nodarbības gan bērniem, gan jauniešiem, papildus strādājot arī pie jauno Norvēģijas imigrantu programmas, kur cirka apmācība tiek izmantota kā viens no labākas integrācijas elementiem.

Līna Elizabete Lea Moksnesa (Linn Elisabeth Lea Moxness, 1983) ar cirku nodarbojas kopš 14 gadu vecuma. Norvēģijā beigusi cirka skolu, vēlāk ieguvusi cirka pedagoģijas bakalaura grādu. Uzrakstot darbu par cirka pedagogiem Norvēģijas kultūras skolās, ieguvusi maģistra grādu mākslas pedagoģijā. Līnai ir arī plaša skatuviskā pieredze, taču ar laiku viņa sapratusi, ka visvairāk vēlas nodarboties ar cirka pedagoģiju. Šobrīd Līna strādā Trondheimas Pašvaldības kultūras skolā, vada  nodarbības nacionālajā imigrantu programmā, raksta, iestudē un producē —  visas viņas nodarbošanās ir saistītas ar cirku.

Pasākumus atbalsta EEZ divpusējās sadarbības fonds un Latvijas Kultūras ministrija.